Yazar Adnan Özyalçıner için TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'nda onur gecesi düzenlendi

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın Onur Yazarı Adnan Özyalçıner için TÜYAP'ta pek çok yazar ve sanatçının katılımı ile onur gecesi düzenlendi.

04 Kasım 2019 21:38
Paylaş

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın Onur Yazarı Adnan Özyalçıner için TÜYAP'ta Onur Gecesi düzenlendi. Etkinlikte Doğan Hızlan, Gülten Dayıoğlu, Gülsüm Cengiz, Aydın Ilgaz, Işık Öğütçü, Ercan Karakaş, Firuzan, Tan Oral, Yaşar Miraç, Yayıncılar Birliği Genel Başkanı Kenan Kocatürk, Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan ile Pen Türkiye ve Türkiye Yazarlar Sendikası yönetim kurulu üyelerinin arasında bulunduğu birçok davetli katıldı.

Adına düzenlenen gecede konuşma yapan ve "Ben İstanbul'u yazdım" diyen Adnan Özyalçıner, "İstanbul'un güzellikleriyle zenginliklerinin eşitçe paylaşılmasını istedim. İstanbul, herkesin istanbul'u olmalıydı. Benim yazdığim insanların yaşadığı öteki istanbul olmamalıydı. İyisiyle kötüsüyle hepimizin İstanbul'u olmalıydı. İstanbul'un tarihini, coğrafyasını, geçmişini kurcalayan, İstanbul'u geleceğe taşıyacak olan kitaplar da yazdık Sennur Sezer'le birlikte. İstedim ki yaşamı, kenti ve insanıyla birlikte paylaşalım. Hep birlikte. Sanatın, edebiyatın amacı da yaşamı paylaşarak özgürleştirmek, barış içinde yaşamak, yaşatmak değil midir? Hayalleri, düşleriyle, gelecek umuduyla yaşatmak! Burada yaptığımız gibi, her sınıftan, her katmandan, her düşünceden olanların bir araya gelip yaşamı kitaplarla anlamlandırarak yaşatmak" ifadelerini kullandı.

Törende Yazar Adnan Özyalçıner'e plaketini TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ve Yayıncılar Birliği Genel Başkanı Kenan Kocatürk takdim etti. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

ABD'den İran'a yeni yaptırım kararları

SONRAKİ HABER

Van'da gözaltına alınan 15 kadın siyasetçiden 2'si tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...