25 Ekim 2019 12:25

Ücretleri için Eskişehir'den Ankara'ya yürüyen metal işçileri yine engellendi

4 aydır ücretleri ödenmediği için Eskişehir’den Ankara’ya yürümek isteyen Birleşik Metal-İş üyesi işçiler yine engellendi. Dün yürüyüş yapmak isteyen 32 kişi gözaltına alınmıştı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

4 aydır ücretleri ödenmediği için Eskişehir’den Ankara’ya yürümek isteyen Zeytinoğlu grubu bünyesindeki Entil Endüstri, Hapalki Döküm ve Tarkon Makine işyerlerinde çalışan Birleşik Metal-İş üyesi işçiler yine engellendi. Polis ve jandarma ekipleri sabah saatlerinde işçilerin önünü kesti. Yürüyüşleri engellenen işçiler ve sendika yöneticileri oturma eylemi başlattı. İşçiler, tüm sendika ve emekten yana güçleri dayanışmaya çağırdı.

İŞÇİLER DÜN DE ENGELLENMİŞ VE 32 İŞÇİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Eskişehir’de Zeytinoğlu grubu bünyesindeki Entil Endüstri, Hapalki Döküm ve Tarkon Makine işyerlerinde çalışan Birleşik Metal-İş üyesi işçilere dört aydır ücretleri ödenmiyor. ESPAR önünde çadır kurarak açlık grevine başlayan işçiler, Ankara’ya yürüme kararı aldı. Dün sabah saatlerinde Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu’nun katılımıyla basın açıklaması yaparak Ankara’ya yürüyüş başlatmak isteyen işçileri polis, biber gazı ve coplarla engelledi. Adnan Serdaroğlu ve 3 metal işçisi polisin sıktığı gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Şube yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 32 metal işçisi gözaltına alındı. Serdaroğlu ve işçiler, basın toplantısının ardından Ankara’ya doğru yürüyüşe geçti. İşçilerin yolu Eskişehir çıkışında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Köprüsü’nde ‘TOMA’larla polis tarafından kesildi. İşçiler, geceyi ateş yakarak burada geçirmek zorunda kaldı. CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü’de işçileri ziyaret etti. (Eskişehir/EVRENSEL)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Adalet Bakanı Gül’den “Mazlum Kobani” çağrısı: Türkiye'ye iadesi gerekmektedir

SONRAKİ HABER

Savunma Bakanı Hulusi Akar: Bedelli askerlikten 688 milyon lira tahsil edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa