14 Ekim 2019 21:26

Alman havayolu şirketi Lufthansa’da kabin personeli greve gidiyor

Alman havayolu şirketi Lufthansa’da çalışan kabin personelinin ücretlerin artırılması talebiyle 20 Ekim'de grev yapacağı bildirildi.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Alman havayolu şirketi Lufthansa’da kabin personeli ücretlerin artırılması talebiyle 20 Ekim Pazar günü grev yapacak. UFO sendikası, kabin personelinin Frankfurt ve Münih havalimanlarında beş saatlik greve gideceğini açıkladı.

“Bağımsız Kabin Personeli Organizasyonu” (UFO) Sendikasından yapılan açıklamaya göre, Lufthansa ile ücretlerin artırılmasını konusunda anlaşma sağlanamamasından dolayı sendika, Frankfurt ve Münih havalimanlarında 20 Ekim Pazar günü saat 06.00’da beş saatlik iş bırakma eylemi kararı aldı.

Lufhansa’dan yapılan açıklamada ise söz konusu grev kararının “yasal” olmadığı savunularak, 20 Ekim’de uçuşların planlandığı gibi devam edeceği kaydedildi.

Lufthansa, Avrupa genelinde hava yolu şirketleri arasında artan rekabet nedeniyle bu yıl için kar hedefini düşürmüştü. Daha önce 2019 için 2,4-3 milyar avro arasında faiz ve vergi öncesi kar hedefleyen şirket, bu rakamı 2-2,4 milyar avro olarak revize etmişti. (Berlin/AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mahkeme İTÜ’lü Halit Ayar’ın öldürülmesine ilişkin iddianameyi kabul etti

SONRAKİ HABER

Dublin’in graffiti dünyası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...