14 Ekim 2019 12:08

50 bin lira maaş alan Özçelik-İş Başkanı Yunus Değirmenci, 1.8 milyonluk araç aldı

Özçelik-İş Genel Başkanı Yunus Değirmenci, 1.8 milyon lira değerinde lüks makam aracı aldı. Değirmenci, lüks aracın "sendikanın menfaatleri" için daha uygun olduğunu ileri sürdü.

Yunus Değirmenci, 1,8 milyon liralık makam aracında | Fotoğraf: Twitter

Paylaş

50 bin lira maaş alan Özçelik-İş Genel Başkanı Yunus Değirmenci, 1.8 milyon lira değerinde lüks makam aracı aldı. Lüks araç alımını, "Baktık, sendikamızın menfaatleri için bu daha uygun, bunu almaya karar verdik. Benden sonra gelecek olan arkadaşa da hem yeni bir araba hem de yeni bir bina bırakmış olacağım" diyerek savunan Değirmenci, maaşının ise 30 ile 50 bin lira arasında değiştiğini belirtti.

Sendikalardaki lüks makam aracı saltanatına bir yenisi daha eklendi. Daha önce Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Dursun'un, piyasa değeri yaklaşık 800 bin lira olan Audi A6 aracı almasının ardından Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci'nin de süper lüks makam aracı aldığı ortaya çıktı.

"KAMPANYA VARDI"

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk’ün sorularını yanıtlayan Değirmenci, BMW aldığını doğruladı. "AUDI arıza yapıyordu, yolda kalıyordu” diyen Değirmenci, şunları söyledi: "Oturduk, yönetim kuruluyla konuştuk. Önce, yeni bir Audi'yi sorduk. ‘Kaç lira' dedik. ‘800 bin' dediler. ‘Kaç yıl gider' dedik, ‘4 yıl' dediler. Sonra BMW'yi sorduk. ‘Fiyatı ne' dedik, ‘1 milyon 800 bin lira' dediler. Kampanya varmış, 1 milyon 300 bin liraya veririz dediler. ‘Ömrü kaç yıl' diye sorduk, ‘10 yıl' dediler. Baktık, sendikamızın menfaatleri için bu daha uygun, bunu almaya karar verdik. Benden sonra gelecek olan arkadaşa da hem yeni bir araba hem de yeni bir bina bırakmış olacağım."

"MAAŞIM 30 BİN İLE 50 BİN LİRA ARASINDA"

Yunus Değirmenci'nin maaşının da 50 bin liraya yükseltildiği iddia edildi. Ancak Değirmenci, "O kadar değil. 30 ile 50 bin lira arası" dedi. Kendisinin ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarının maaşlarının her yıl ocak ayında belirlendiğini belirten Değirmenci, “Oturduk, konuştuk. Bir düzenleme yaptık. Benim yönetim kurulu ile maaşım aynıydı. Arkadaşlar ‘Başkanım, siz bizden daha çok çalışıyorsunuz' deyince benim maaşım biraz daha arttırıldı. Ben Kayseriliyim, tasarrufu iyi bilirim. Sendikamdan herhangi bir temsil gideri ya da benzeri bir harcamada bulunmam” dedi. (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Edirne'de 2 torununu istismar eden erkek tutuklandı

SONRAKİ HABER

Suriye ordusu SDG kontrolündeki Tel Tamer, Tabka ve Ayn İsa'ya girdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...