06 Ekim 2019 20:48

Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerine yüzde 20 zam

Karayolları Genel Müdürlüğü, otoyol ve köprü geçiş ücretlerine yarından itibaren geçerli olmak üzere yüzde 20 zam yapıldığını duyurdu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), 7 Ekim'den itibaren geçerli olmak üzere otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde ortalama yüzde 20 zam yapıldığını bildirdi.

Yarından itibaren geçerli olacak olan zamla ilgili KGM'den yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Otoyollarda otomobil için en yakın mesafe ücreti 3 lira, en uzak mesafe ücreti 30 lira, Boğaz köprüleri otomobil geçiş ücreti ise 10,50 lira olarak belirlenmiştir. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçiş ücret tarifesi ise aks aralığı 3,20 metreden küçük iki akslı araçlar için 10 lira, aks aralığı 3,20 metre ve 3,20 metreden büyük Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı gereğince geçebilen ve geçemeyen her türlü iki akslı araçlar için 13,50, 3 akslı her türlü araçlar için 29,50, 4 ve 5 akslı her türlü araçlar için 58,75, 6 ve yukarı akslı araç için 78,25 ve motosikletler için de 4,25 olarak belirlendi."

Açıklamada ayrıca otoyollardaki geçiş ücret tarifelerini içeren bilgilerin ise uygulama tarihinden itibaren Karayolları Genel Müdürlüğünün internet sitesi www.kgm.gov.tr adresinde yol kullanıcılarının ve ilgililerin hizmetine sunulacağı belirtildi. (EKONOMİ SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

CHP'li Ayhan Barut: Yumurtalık turizm bölgesi mi sanayi bölgesi mi?

SONRAKİ HABER

Sürekli yama yapılan Ergenekon İ.Ö.O. velileri: Tadilat değil, yeni okul istiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa