17 Eylül 2019 13:18
Son Güncellenme Tarihi: 18 Eylül 2019 18:06

'Susamam'da yer alan rapperlar hakkında suç duyurusu

'Susamam' şarkısında yer alan 18 rapçi hakkında savcılığa şikayette bulunuldu. Şikayet sonrası Defkhan projeden çekilirken; Atilla Taş, Defkhan'a tepki gösterdi.

Susamam klibi görseli

Paylaş

Şanışer mahlaslı rapçi Sarp Palaur ile birlikte 18 rap sanatçısı ile birlikte seslendirdiği “Susamam” isimli şarkıya suç duyurusunda bulunulduğu ortaya çıktı.

Sözcü'den Ümit Türk'ün haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran bir kişi, ‘Susamam’ parçasında yer alan sözlerden rahatsızlık duyarak, yaklaşık 15 dakika süren parçada yer alan 18 kişi hakkında şikayetçi oldu. Savcılığın şikayetin kaydını aldığı ve incelemesini sürdürdüğü öğrenildi.

Doğa, hayvan hakları, kadına şiddet, adelet, trafik gibi belli konularla ilgili sözler içeren ‘Susamam’ şarkısı sosyal medyada milyonlarca izlenme almıştı. 

DEFKHAN: PROJEDEN AYRILDIM

"Susamam" parçasında "gurbet" temalı bölümü seslendiren Defkhan ise Twitter hesabından projeden ayrıldığını açıkladı. Defkhan "Selam dostlar.. susamam adlı parçanın kazandığı siyasi ivme sebebi ile Parçadan ve Projeden ayrıldığımı belirtmek istiyorum.açıklamayı bu denli geç yapmamın sebebi , olayı şahsi şova çevirmek istemediğim ve size karşı beslediğim derin saygı ve sevgimdendir." paylaşımı yaptı.

ATİLLA TAŞ'TAN DEFKHAN'A YANIT: YATTIĞIMIN FAZLASINI YATSAM DA SUSMAM

Şarkıcı Atilla Taş ise 'Susamam' adlı şarkıda 'Gurbet' bölümü seslendiren rapçi Defkhan'ın projenin 'siyasi ivme kazanması' sebebiyle çekilme kararını eleştirdi. Kendi 'Çökelek' adlı şarkısını örnek göstererek, “Bak ben hâlâ arkasındayım” diyen Taş, “Şeref ve haysiyet her korkudan üstündür. Yattığım kadarın fazlasını yatsam, gene de susmam!” dedi.

Atilla Taş, ‘FETÖ’nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme suçundan yargılandığı davada tutuklanarak, 14 ay cezaevinde kalmıştı. Şarkıcı, 9 Kasım 2018'de tahliye edilmişi ancak hemen akabinde yeniden tutuklanmıştı. Ardından Anayasa Mahkemesi (AYM), Taş ile ilgili hak ihlali kararı vermişti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Suruç’taki saldırının sanığı, AKP’li Yıldız’ın ağabeyi Enver Yıldız tutuklandı

SONRAKİ HABER

Örgütsüz ve kuralsız çalışma işyerinde taciz ve şiddeti artırıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa