14 Eylül 2019 14:47

Açelya Şengül ve Nihat Palandöken'den bireysel silahlanmaya karşı imza kampanyası

Fatma Şengül'ün kızı Açelya Şengül ve Helin Palandöken'in babası Nihat Palandöken, bireysel silahlanmaya karşı başlattıkları imza kampanyası kapsamında Kadıköy'de stant açtı.

Fotoğraf: Can Deniz Eraldemir/Evrensel

Paylaş

Can Deniz ERALDEMİR
İstanbul

Erkek şiddetinde yakınlarını kaybeden Açelya Şengül ve Nihat Palandöken, Kadıköy'de bulunan Eminönü İskelesi'nin önünde bireysel silahlanmaya karşı bir imza standı açtı. Kampanyaya ilginin yüksek olduğu görüldü.

Düzenledikleri imza kampanyasını Evrensel'e anlatan Açelya Şengül, "Ben evinin önünde iş arkadaşı tarafından dört kurşunla katledilen Fatma Şengül'ün kızıyım. Bizler yakınlarını erkek şiddeti tarafından kaybeden insanlarız" diye söze başladı.

İmza kampanyasının bir başka talebinin de annesinin isminin yaşadıkları sokağa verilmesi olduğunu belirten Şengül, "İmza kampanyası sayesinde insanlara sesimizi duyurmaya çabalıyoruz" diye konuştu.

Yurttaşların bu konuda oldukça duyarlı olduğunu söyleyen Şengül, "İnsanlar da gelip korkmadan, yılmadan, 'Acaba benim de başıma bir şey gelir mi' diye düşünmeden imza verdiler. Çok destekleyen oldu, çok yanımızda oldular" dedi.

Şengül, sözlerini "Maltepe'de, Beşiktaş'ta kadın cinayetleri son bulana kadar kampanyamız devam edecek" diyerek noktaladı.

17 yaşında öldürülen Helin Palandöken'in babası Nihat Palandöken ise "Bizim amacımız başka canlar yanmasın, başka Helinler ölmesin" dedi. Topladıkları imzaları Meclise sunacaklarını belirten Palandöken, "Her imza bir can kurtarıyor, herkesin desteğini bekliyoruz" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABER

MAKEL’de büyüyen sorunlara karşı bir araya gelme çağrısı

SONRAKİ HABER

2019 Ballon d'Or (Altın Top) ödülü için yarışacak adaylar açıklandı