07 Eylül 2019 15:51

“Anadolu’dan İzlenimler” Taksim Sanat’ta

İyilik İçin Sanat Derneği'nin projesi kapsamında Türkiye'nin farklı şehirlerinden İstanbul'a gelen genç sanatçıların eserlerinin yer alacağı sergi, 11-30 Eylül'de Taksim Sanat'ta ziyaret edilebilecek.

Fotoğraf: AA

Paylaş

İyilik İçin Sanat Derneği’nin aynı isimli projesi kapsamında geçen yıl 12 ilden gelen 36 genç sanatçı adayının ürettiği eserlerin yer alacağı “Anadolu’dan İzlenimler” sergi 11 Eylül’de Taksim Sanat’ta ziyarete açılacak. Sergi, derneğin misafiri olarak geçen yıl İstanbul Bienali ile Contemporary İstanbul, Sakıp Sabancı Müzesi, Pera Müzesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müzeleri ziyaret eden sanatçı adaylarının deneyim ve gözlemleriyle ürettiği eserlerden oluşacak.

Bu yıl proje kapsamında sergiye katılacak genç sanatçılar Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Malatya Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Diyarbakır Dicle Üniversitesi, Şanlıurfa Harran Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Antalya Akdeniz Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi’nin Güzel Sanatlar Fakülteleri’nden olacak.

Projeyle Anadolu’nun çeşitli şehirlerindeki güzel sanatlar fakültelerinde eğitimlerini sürdüren, maddi olanakları kısıtlı ve başarılı öğrencilerin İstanbul’da sanat etkinliklerine katılması amaçlanıyor. İyilik İçin Sanat Derneği, projeyle genç sanatçıların eğitimini desteklemeyi ve Türkiye’nin sanatçılarıyla uluslararası platformlarda yer almasına katkı sağlamayı hedefliyor. Sergi 30 Eylül’e kadar ziyaret edilebilecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Veli de öğrenci de esnaf da artan fiyatlardan dertli

SONRAKİ HABER

Mersin Valiliği kayyum eylemlerini 15 gün süreyle yasakladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa