Ankara'da yaşayan gençler ulaşım tarifesine tepkili: Tüm paramız yola gidiyor!

Ankara'da toplu taşıma ücret tarifesinde yapılan değişikliği ve zamları sorduğumuz gençler ulaşıma çok para harcamak zorunda kaldıklarını vurgulayarak ücretsiz toplu taşıma talep etti.

06 Eylül 2019 18:51
Paylaş

Ankara Büyükşehir Belediyesinin toplu taşıma ücretlerine zam yapmasının ardından Ankarakart ücreti 3,25 TL, bir binişlik "Kullan At Bilet" ücreti 4 TL, kredi kartı ile biniş ise 4 TL olarak belirlendi. 75 dakikalık tam Ankarakart transfer ücreti 1 lira 60 kuruş olurken indirimli Ankarakart transfer ücreti ise 25 kuruştan 75 kuruşa yükseldi. Öğrencilere 200 binişte kullanabilecekleri 60 TL ücreti olan Ego aylık abonman kartı uygulaması getirildi. Dolmuş ücretlerine de 50 kuruş zam yapılırken ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine 2 lira indirim uygulaması başladı. Ancak dolmuşlardaki öğrenci indiriminden liseden mezun olmuş ve üniversiteye giden öğrenciler faydalanamayacak.

Ankara'daki ulaşım tarifesinde yapılan değişiklikleri ve zamları sorduğumuz gençler ulaşıma çok para harcadıkılarından yakınarak toplu taşımanın ücretsiz hale getirilmesini talep etti. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Dink davasında savcıdan ‘MİT görevlileri getirilmesin’ talebi

SONRAKİ HABER

Dersim'de askeri aracın ezdiği 21 yaşındaki genç hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa