23 Ağustos 2019 16:23

Eşi Tuba Erkol'u öldüren erkek: Seviyordum, namus, kendimi kaybetmişim

Kadın cinayetlerine karşı alınmayan önlemler şiddetin sayısını da, boyutunu da artıyor. “Ölmek istemiyorum” diyen Emine Bulut'a, 20 yerinden bıçaklanarak öldürülen Tuba Erkol da eklendi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Konya’da, kendisine şiddet uygulayan eşi için uzaklaştırma kararı aldıran Tuba Erkol, bu karara rağmen evine gelen Bekir Erkol tarafından 20 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Bekir Erkol ise ifadesinde eşini çok sevdiğini iddia etti ve “Bana bağırmaya başlayınca kendimi kaybetmişim” bahanesini öne sürdü. 

UZAKLAŞTIRMA KARARINA RAĞMEN EVE GELDİ

Olay, dün meydana geldi. Tuba Erkol, olaydan 4 gün önce kendisine şiddet uygulayan eşi hakkında şikayetçi olup, evden uzaklaştırma kararı aldırdı. Bekir Erkol, çıkarılan bu karara rağmen mesai bitiminde eşinin çocuklarıyla kaldığı daireye gitti ve tartışma bahanesiyle yanında getirdiği bıçakla çocuklarının gözü önünde eşini öldürdü.

Bekir Erkol, ardından 2 erkek çocuğunu yanına alıp, olay yerinden kaçtı. 

“YARDIM İSTEME, ANNENİZ ÖLDÜ” DEMİŞ

Bekir Erkol'un, olay yerinde bıraktığı kızına ise “Yardım istemene gerek yok. Anneniz öldü” dediği öğrenildi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri, vücuduna 20 bıçak darbesi alan Tuba Erkol'un hayatını kaybettiğini belirledi.

Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Bekir Erkol'un 4 gün önce eşine şiddet uyguladığını ve hakkında 18 Ağustos'tan itibaren geçerli olmak üzere 2 ay süreyle evden uzaklaştırma kararı verildiğini belirledi.

NAMUS BAHANESİNİ ÖNE SÜRDÜ

Cinayetten sonra 2 oğluyla annesinin evine giden Bekir Erkol, polisi arayarak, teslim olmak istediğini söyledi. Erkol, suç aleti bıçakla eve gelen polislere teslim oldu. Gözaltına alınan Erkol, emniyete götürülürken, basın mensuplarının “Neden öldürdün? Pişman mısın” sorusuna, “Namus için pişman mı olunur?” yanıtını verdi.

EŞİNE ŞİDDET UYGULAYAN ERKEK: BİRBİRİMİZİ SEVDİK

Emniyette sorgulanan Bekir Erkol'un ifadesi de diğer erkeklerinkiyle aynı oldu: “Biz eşimle birbirimizi sevdik. Severek evlendik. Eve girip bir süre oturdum sonra tartışmaya başladık. Tartışma sırasında Tuba bana bağırıp, hakaret etmeye başladı. Tartışmamız üzerine çocuklarda uyandı. O bana bağırmaya devam edince bir süre sonra kendimi kaybetmişim. Yanımda bulunan bıçakla Tuba'ya saldırmaya başladım” 

Bekir Erkol'un, eşinin ismini de koluna “Tubam” diye kazıdığı görüldü. Bekir Erkol, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. 

TUTUKLANDI

Bekir Erkol, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece "eşi kasten öldürme" suçundan tutuklandı.

ERKOL GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ

Tuba Erkol'un cenazesi ise Konya Numune Hastanesi'nde yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Tuba Erkol, Hacı Veyiszade Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşlarıyla Üçler Mezarlığı'nda toprağa verildi. (Konya/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Sakarya'da ırkçı saldırı: Tarım işçisi Şirin Tosun kafasından vuruldu

SONRAKİ HABER

TTB’den intihar eden hekime ilişkin açıklama: İnsan gibi çalışmak istiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa