06 Ağustos 2019 17:31

13 yaşındaki Hüseyin'i öldüren katil, 2 kez çocuk istismarından yargılanmış

Adıyaman'da 13 yaşındaki çocuğu öldüren katil Murat Çekiç'in daha önce de çocuk istismarından yargılandığı ancak serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Adıyaman'da 13 yaşındaki Hüseyin Nasullah Çelik'i bıçaklayarak öldüren Murat Çekiç'in (36), 2013 ve 2017 yıllarında, "çocuğa yönelik cinsel istismar" suçundan yargılandığı, 2 davadan birinde verilen 10 aylık mahkumiyet kararının ise üst mahkemede bozularak beraat ettirildiği ortaya çıktı.

DHA'nın haberine göre, 13 yaşındaki Hüseyin Nasullah Çelik doğum günü olan 31 Temmuz'da Esentepe Mahallesi'ndeki evinden çıktı ancak bir daha dönmedi. Aile, tüm aramalarına rağmen 6'ncı sınıf öğrencisi çocuklarını bulamayınca kayıp ihbarında bulundu. Polis, bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarında yaptıkları inceleme ve görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda çocuğun son olarak aynı mahallede yaşayan Murat Çekiç ile görüldüğünü belirledi. Murat Çekiç'in, Hüseyin'in kaybolmasının ardından Antalya’ya gittiği tespit edildi. Murat Çekiç, Antalya'da düzenlenen operasyonla yakalandı. Gözaltına alınan Murat Çekiç, ilk ifadesinde Hüseyin Nasullah Çelik’i öldürdüğünü itiraf ederek, çocuğun cansız bedenini Kömür Beldesi'ne bağlı Bölükyaya köyü yakınlarında yol kenarına attığını söyledi. Jandarma, şüphelinin söylediği yerde çocuğun cansız bedenini buldu.

DAHA ÖNCE 2 KEZ İSTİSMAR SUÇUNDAN MAHKEMEYE ÇIKMIŞ

Murat Çekiç, Antalya İl Emniyet Müdürlüğündeki ilk ifadesinin ardından Adıyaman Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Güvenlik gerekçesiyle mahkemeye çıkartılmadan tutuklanan Çekiç'in 2013 ve 2017 yıllarında "çocuğa yönelik cinsel istismar" suçundan yargılandığı ortaya çıktı.

VERİLEN CEZA ÜST MAHKEMEDE BOZULDU

Murat Çekiç, 2013 yılında Bahçecik Mahallesi'nde 8 yaşındaki bir kız çocuğunu zorla otomobile bindirerek cinsel istismarda bulundu. Yakalandıktan sonra adliyeye sevk edilen Murat Ç. tutuksuz yargılandı.

2017 yılında da Yeni Mahalle'de 16 yaşındaki 2 kız çocuğunu istismar ettiği için yakalanan Murat Çekiç, bu suçtan yargılandığı Asliye Ceza Mahkemesinde 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak kararı temyiz etti. Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi, yerel mahkemenin kararını bozarak Çekiç'i beraat ettirdi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Êzidî kadınları resmeden medya: Êzidî kadınların bir çığlığı, sesi olmak istedim

SONRAKİ HABER

Metal işçileri: Bize sorulmadan sözleşme imzalanmasın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa