21 Mayıs 2019 15:37
Son Güncellenme Tarihi: 21 Mayıs 2019 20:25

İş cinayetinde yaşamını yitiren Hasan Songur'un davası ertelendi

İş cinayetinde yaşamını yitiren Öğretmen Hasan Songur’un ölümüyle ilgili açılan davanın duruşması 12 Eylül'e ertelendi.

Hasan Songur, atanmadığı için girdiği fabrikada iş cinayetinde yaşamını yitirmişti. | Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Dilek OMAKLILAR
Manisa

Ataması yapılmadığı için Sarp Plastik fabrikasında işe giren ve iş cinayetinde yaşamını yitiren Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hasan Songur’un ölümüyle ilgili açılan davanın ikinci duruşması görüldü.

Ataması yapılmadığı için Manisa’da Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Sarp Plastik fabrikasında işe giren Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hasan Songur, iş cinayetinde yaşamını yitirmişti. 20 günlük işçi Songur’un ölümüyle ilgili davanın bugün ikinci duruşması görüldü. Manisa 4. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Songur’un ailesi de katıldı. Davayı takip edenler arasında DİSK'e bağlı Cam Keramik İş Sendikası, Eğitim Sen, Emek Partisi ve Manisa OSB'de farklı kollarda çalışan işçiler de vardı.

DURUŞMA 12 EYLÜL'E ERTELENDİ

Duruşmada bir önceki celsede zorla getirilme kararı ile getirilen vardiya amiri dinlendi. Songur ailesinin Avukatı Bengisu Üstündağ da işyeri yönetim kurulu üyelerinin olayın yaşanmasında sorumluluğu olduğunu ifade etti. İddianamenin taksirle ölüme neden olma suçundan düzenlendiğini belirten Üstündağ, sanıkların olası kastla adam öldürme suçundan yargılanması gerektiğini söyledi. Soruşturma aşamasında bilirkişi raporunda Hasan Songur’a kusur atfedildiğini ifade eden Üstündağ, "Biz bunu kabul etmiyoruz. Yeniden raporun alınmasını istemiştik" dedi.

Mahkeme gelecek celse tüm tanıklar dinlendikten sonra bilirkişi incelemesi konusunda karar verileceğini ifade ederek duruşmayı 12 Eylül tarihine erteledi.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

AYM raportörü: Osman Kavala’nın tutukluluğunda hak ihlali var

SONRAKİ HABER

Finlandiya’ya 2019'da en fazla iltica Türkiye ve Rusya’dan

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...