10 Mayıs 2019 01:41

Nevşehir Belediye Başkanından İmamoğlu destekçisi sanatçılara yasak

AKP'li Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı Ekrem İmamoğlu'ya destek veren sanatçıların Kapadokya'daki etkinliklerde yer alamayacağını söyledi.

Tarkan fotoğrafı: Hakkı Topçu/Wikimedia Commons (CC-BY 2.0)

Şahan Gökbakar fotoğrafı: Instagram paylaşımından ekran görüntüsü

Demet Akbağ, Gülben Ergen, Yılmaz Erdoğan, Gülse Birsel fotoğrafları Twitter hesaplarından alınmıştır.

Paylaş

AKP’li Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Ekrem İmamoğlu’ya destek veren sanatçı ve ünlüleri fişledi. Arı, Twitter hesabından yayımladı ve söz konusu sanatçıların Kapadokya’daki etkinliklerde sahne alamayacaklarını söyledi.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, İmamoğlu’na destek veren sanatçılar için şu ifadeleri kullandı:

“Milletimizin milli ve manevi değerleriyle sorun yaşayan, Yeri geldiğinde terör örgütü propagandası yapan 15Temmuz Hain Gecesinde ortalara çıkamamış, Berkin’leri her durumda anıp da Yasin’leri Eren’leri asla anmayan, Gezide çapulcularla bir ve beraber olarak vandallığa destek olan ve, Ülkenin bekası söz konusu olduğunda devamlı kaçak güreşmiş fakat YSK kararının hemen ardından aniden aslan kesilen Kendilerini sanatçı olarak addetip ‘milli ve manevi toplum öncülüğü’ rollerini hiçe sayan ‘şahısların’ bu dakikadan itibaren şehrimde tarafımızdan düzenlenecek olan en ufak dahi olsa bir programda sahne alamayacaklarını Nevşehir Belediye Başkanı olarak tamamen ‘kanaat özgürlüğüm’ çerçevesinde ilan ediyorum!..”

Arı’nın açıklamasına Twitter’da #kapadokyaboykot hashtag’i açılarak Nevşehir ve çevresindeki turistik faaliyetlerin boykot edilmesi çağrıları yapılmaya başladı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Öcalan'ın avukatlarından Newroz Uysal, Öcalan'la görüşmeyi anlattı

SONRAKİ HABER

Sabancı Holding yöneticilerine suç duyurusu: Temsa'da hileli iflas mı var?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa