12 Şubat 2019 20:37
Son Güncellenme Tarihi: 12 Şubat 2019 22:07

Çankırı 4.7 büyüklüğündeki depremle sallandı 

Çankırı'da 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Ankara ve çevre illerde de hissedildi.

Çankırı 4.7 büyüklüğündeki depremle sallandı 

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Çankırı'da bu akşam Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Çankırı’da endişe yaratan deprem, Ankara ve çevre illerden de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) alınan bilgiye göre, bugün saat 20.14’te merkez üssü Çankırı’nın Orta ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Zeminden 6.99 kilometre derinlikte meydana gelen deprem merkez üssü Çankırı’da endişeye neden oldu. Bazı mahallelerde insanlar sarsıntıyla birlikte sokaklara çıktı. Deprem, Çankırı’nın yanı sıra Ankara ile çevre il ve ilçelerden de hissedildi. Depremde yıkım olup olmadığı konusunda henüz bir bilgiye ulaşılamazken, belediye ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Bu arada Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Çankırı merkezli depremin büyüklüğünü kendi sitesinden 4.9 olarak açıkladı.

ORTA'DA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Deprem nedeniyle Orta’da tedbir amacıyla okullar tatil edildi. Orta Kaymakamı İlhan Kayatürk, ilçedeki bütün köylerle irtibat kurulduğunu ancak bir sorunun bulunmadığını, sabah daha geniş çaplı araştırma yapacaklarını söyledi. Kayatürk, tedbir amacıyla okulların yarın tatil edildiğini belirtti. (HABER MERKEZİ)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

BAK 2019 Kolektif Üretim Atölyesi için başvurular başladı

SONRAKİ HABER

Ukrayna’dan NATO'ya çağrı: Karadeniz'e daha çok savaş gemisi yollayın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa