08 Şubat 2019 15:25

Trump’tan Brunson açıklaması: ‘Bıraksanız iyi olur’ dedim, bıraktılar

ABD Başkanı Rahip Andrew Brunson’la ilgili konuştu: Türkiye'ye ‘Onu çıkarın, onu bıraksanız iyi olur’ dedim ve bıraktılar” ifadelerini kullandı.

Trump’tan Brunson açıklaması: ‘Bıraksanız iyi olur’ dedim, bıraktılar

Fotoğraf: Beyaz Saray

Paylaş

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’de 2 yıldan fazla bir süre tutuklu bulunan ve ardından tahliye edilen Rahip Andrew Brunson’la ilgili olarak “‘Onu çıkarın, onu bıraksanız iyi olur’ dedim ve bıraktılar” ifadelerini kullandı.

ABD’de her yıl düzenlenen ‘Ulusal Dua Kahvaltısı’na katılan ABD Başkanı Trump, burada yaptığı 20 dakikalık konuşmasında, kahvaltıda hazır bulunan Rahip Brunson’a da değindi. 

Sputnik’in haberine göre, konuşmasında, göreve geldiğinden bu yana ulaşılan başarıları sıralayan Trump, ABD ile Türkiye arasında krize neden olan Andrew Brunson’un tutukluluğu ve tahliyesi süreciyle ilgili olarak ise şunları söyledi: “Yönetimimde aynı zamanda denizaşırı bölgelerde inançları yüzünden hapsedilen Amerikalı rehineler için de savaşıyor. Geçen ekim ayında, Türkiye ile Rahip Andrew Brunson’un serbest bırakılması konusunda bir anlaşmaya vardık. Ben göreve gelmeden önce uzun süredir içerideydi. Ben, ‘Onu bırakmalısınız, bıraksanız iyi olur’ dedim ve onlar da bıraktılar. Bu bir mucizeydi, değil mi?” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Şule Çet davası: Kayıp 26 dakikadan sonra ‘Kötü şeyler oldu’ mesajı

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teyze oğlu KYK Genel Müdürü oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa