04 Şubat 2019 18:05

Melanie Ş, eşinden şiddet gördü, köpeğiyle beraber barınağa sığındı

Melanie Ş, eşi tarafından şiddete maruz bırakıldı ve köpeğiyle birlikte evden kovuldu. Melanie, Dalaman’daki sokak hayvanları bakım merkezine sığındı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Muğla’nın Fethiye ilçesinde oturan İngiltere vatandaşı Melanie Jane Ş, 2 yıl önce evlendiği eşi Osman Ş. tarafından şiddete maruz bırakıldı, köpeği ile birlikte evden kovuldu.

Kimsenin kendisine yardım etmediğini söyleyen Melanie Jane Ş, kalacak yeri olmadığı için köpeği ile birlikte Dalaman'daki sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezine gitti.

Muğla Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) başkanı Türkan Dağdelen ile görüşen Melanie Jane Ş. durumu bildirdi. Kalacak yeri olmadığını, bir süre köpeği ile birlikte burada kalmak istediğini, daha sonrada köpeği burada bırakarak kendisinin İngiltere’ye döneceğini söyledi.

‘ÖNCE KÖPEĞİMİ ARDINDAN BENİ DÖVDÜ’

Melanie Jane Ş. “Eşim Osman Ş. ile 2 yıl öne Fethiye'de tanıştım. Spor salonunda eğitmen ve bir kafeteryada güvenlik görevlisi olarak çalışıyordu. Bir süre önce evlendik. Bana sürekli şiddet uygulamaya başladı. Ülkeme dönmeme izin vermedi, beni sürekli tehdit etti. Özür diliyor, ‘Bir daha olmaz’ diyordu, her defasında affediyordum. Tehdit ve şiddet uygulamaları artmaya başlayınca şikayetçi oldum. Vazgeçmem için sürekli baskı yaptı. 'Beni, burada herkes tanır. Bana bir şey olmaz. Davayı geri çekmezsen seni öldürürüm' dedi. Vazgeçmeyince, 3 gün önce köpeğime de şiddet uygulayarak evden attı. Ardından şiddet uygulayarak beni de evden attı. Darp, tehdit ve hakaret etti. Habersiz çekmiş olduğu videolarımı başkalarına göstermekle tehdit etti. Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundum. Artık eşimin değişmeyeceğini anladım ve bana kötülük yapacak. Korunmam gerekiyordu, kimseye güvenemedim. Köpeğimle birlikte buraya sığındım. Köpeğimi burada bırakarak ülkeme döneceğim. Köpeğimin yurt dışına çıkış işlemleri tamamlandıktan sonra onu da İngiltere'ye götüreceğim” diyerek yaşadıklarını anlattı.

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, Melanie Jane Ş.'nin, köpeğini kendilerine emanet edip ülkesine döndüğünü belirtti. (Muğla/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tamteks işçileri kötü koşullara karşı örgütlenmekte kararlı

SONRAKİ HABER

Trump-Erdoğan basın toplantısı: Türkiye'nin S400 alımı bizim için zorluklar çıkarıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa