30 Ocak 2019 11:30
Son Güncellenme Tarihi: 01 Şubat 2019 17:58

CHP'li küskünlerin adresi DSP oldu

DSP, yerel seçimler öncesi CHP'deki küskünlere yöneldi. Mustafa Sarıgül'ün DSP'den Şişli adaylığı açıklandı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Demokratik Sol Parti (DSP), Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) yerel seçimlerde aday göstermediği isimleri bünyesine katıyor. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, CHP'den istifa eden Mustafa Sarıgül'ün partilerinin Şişli Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar da DSP'ye üye olarak seçime DSP adayı olarak gireceğini açıkladı. İzmir Kiraz'dan yerel seçim için tek aday adayı olan üyesi Salim Özkarakaş da DSP'ye geçiyor.

DSP’nin, yeniden aday yapılmayan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza'ya teklif götüreceği konuşuluyor.

Celal Doğan’ın da DSP’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddia edilmişti.

CHP'nin İzmir Kiraz'dan yerel seçim için tek aday adayı olan üyesi Salim Özkarakaş, CHP- İYİ Parti ittifakı sonrası ilçede İYİ Partili Mehmet Emin Avşar'ın aday gösterilmesinin ardından partiden istifa edip, DSP'den aday oldu. Özkarakaş, "Kimsenin oyunu bölmek için değil seçimi kazanmak için DSP'den aday oldum" dedi.

SARIGÜL: ECEVİT ŞİŞLİ'Yİ BANA EMANET ETMİŞTİ

Mustafa Sarıgül bu sabah Twitter'dan yaptığı paylaşımda Bülent Ecevit'e gönderme yaptı:

"YOLUMA DSP İLE DEVAM EDECEĞİM"

Sarıgül öğle saatlerinde ise DSP Genel Merkezine geldi. Genel Başkan Önder Aksakal ile birlikte açıklama yapan Sarıgül, "Yoluma, siyasi nezaketi hayatının merkezine koyan dürüst ve cesur Ecevit'in kurmuş olduğu DSP'de devam edeceğim" dedi.

YARKADAŞ: DSP YENİDEN CANLANDIRILMAK İSTENİYOR

Eski CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş önceki gün Habertürk'te yaptığı açıklamada “DSP, İstanbul'da birçok ilçede de aday çıkarma hazırlığı yapıyor. DSP yeniden canlandırılmak isteniyor. Bu bağlamda, CHP eski Milletvekili Mehmet Sevigen'e de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklif edilecek" ifadelerini kullandı.

MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI ACAR DSP'YE ÜYE OLDU

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar da Ankara'da Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal ile görüşerek partiye üye oldu. Acar sonrasında, DSP'den belediye başkan adayı olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu.

Marmaris'te 3 dönem, 15 yıl boyunca CHP'den belediye başkanlığı görevini sürdüren Ali Acar, tekrar aday gösterilmeyince, partisinden istifa etti. Acar, bugün ise DSP'ye geçti. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ı Ankara'daki parti binasında ziyaret eden Acar'a parti rozeti takıldı. DSP Marmaris Belediye Başkan adayı olarak seçime girecek Acar, Facebook hesabında da açıklama yaptı. Ali Acar, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile çektirdiği fotoğrafın altına, "Bugün DSP Genel Merkezi'nde beni içtenlikle ve hoşgörüyle karşılayan Sayın Genel Başkan Önder Aksakal ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Ortak amacımız ülkemize ve Marmaris'e daha iyi hizmet edebilmek. Atatürk'ümüzün çizdiği yolda, halkçı Ecevit'in emeğiyle kurulan DSP'nin yalnızca Türkiye'ye değil, dünyaya örnek belediyesi olmak için yola çıktık. Marmaris'imize hayırlı olsun" yazdı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Şırnak’ta kadın siyasetçilere operasyon: Eş başkan adayı gözaltında

SONRAKİ HABER

Hayko Bağdat'a "Kılıç artığı" diyen profesöre takipsizlik kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...