13 Ocak 2019 11:52

Adnan Oktar'dan Erdoğan'a cezaevi mektubu: Hijyen, ısınma sorunu...

Adnan Oktar Erdoğan'a yazdığı mektupta "Cumhurbaşkanımızdan şefkatli ilgisini cezaevlerinden esirgememesini istiyoruz" dedi.

Adnan Oktar'dan Erdoğan'a cezaevi mektubu: Hijyen, ısınma sorunu...

Fotoğraf: Cem Dağıstanlı/DHA

Paylaş

Cezaevinde bulunan Adnan Oktar Erdoğan’a yazdığı mektupta cezaevilerindeki kötü koşulları anlattı ve “Sayın Cumhurbaşkanımızdan şefkatli ilgisini cezaevlerindeki mazlum ve cezaevlerindeki eksikler nedeniyle mağdur vatandaşlarımızdan esirgememesini ve bu soruna ivedi olarak müdahale etmesini istirham ediyoruz” dedi. 

“Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” ve “cinsel istismar” suçlamalarıyla tutuklanan “Adnan Hoca” lakaplı Adnan Oktar yaklaşık 6 aydır cezaevinde. 

Gazete Duvar'ın haberine göre; Edirne Cezaevi’nde bulunan Oktar avukatları aracılığıyla başta Cumhurbaşkanı olmak üzere neredeyse tüm devlet kurumlarına cezaevlerindeki koşulların iyileştirilmesi için bir mektup gönderdi. 

HİJYEN, SICAK SU YETERSİZLİLİĞİ, ISINMA SORUNU…

Mektubunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4 ay kaldığı Pınarhisar Cezaevi’nin koşulları ile bugünkü cezaevlerinin koşulları arasında ‘uçurum’ olduğunu anlatan Oktar, kapasite fazlalığı nedeniyle 40 bin kişinin yatağının olmadığını, 80 bin kişinin aynı yatağı kullanmak zorunda kaldığını söyledi. Hijyen, sıcak su yetersizliği, ısınma sorunu, yiyeceklerin besin değerinin düşüklüğü gibi çok sayıda sorunu sıralayan Oktar, “şu anki cezaevi şartları, o tarihlerde Pınarhisar’daki mevcut şartların yüzde 10’u düzeyinde bile değildir” dedi. 

“CUMHURBAŞKANIMIZDAN ŞEFKATLİ İLGİSİNİ ESİRGEMEMESİNİ…”

Cumhurbaşkanını ‘acil müdahale etmeye’ çağıran Oktar, “Her şey Sayın Cumhurbaşkanımızdan gelecek tek bir talimata bakmaktadır. Dünyaya örnek olma ve lider olma ülküsüyle yola çıkan Türkiye’mizin adalet sistemini küçük düşürmeyi amaçlayan bu tuzağı bozmak ve vatandaşını devletine küstürme oyununu durdurmak Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Cumhur İttifakı’nın elindedir. Sayın Cumhurbaşkanımızdan şefkatli ilgisini cezaevlerindeki mazlum ve cezaevlerindeki eksikler nedeniyle mağdur vatandaşlarımızdan esirgememesini ve bu soruna ivedi olarak müdahale etmesini istirham ediyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu: Yıldırım'ın açıklamasını Zaytung'a bırakıyorum

SONRAKİ HABER

Giyim markası Collezione konkordato ilan etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa