10 Ocak 2019 22:18

Fırat Tanış'ın oyunu, Sakarya Üniversitesi'nde engellendi

Oyuncu Fırat Tanış'ın Sakarya Üniversitesinde sahneleyeceği oyun, üniversitenin Tanış’ı “Gezici ve politik” olarak değerlendirdiği için engellendi.

Fırat Tanış'ın 'Gelin Tanış Olalım' oyunu basın bülteninden.

Paylaş

Sakarya Üniversitesi, Fırat Tanış’ın “Gelin Tanış Olalım” isimli oyununu üniversitede sahnelemesini engelledi.

Artı Gerçek’ten Rıfat Doğan’ın haberine göre, Fırat Tanış’ın “Gelin Tanış Olalım” isimli oyununu sahnelemesi için Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi tahsis edilmişti. Ancak Sakarya Üniversitesi, bu salonda oyunun sahnelenmesini engelledi. Organizasyonu tertip eden Anıl Medya yöneticisi ise üniversitenin Tanış’ı “Gezici ve politik” olarak değerlendirdiğini, iptalin de bu sebeple gerçekleştiğini açıkladı.

Cumhuriyet Sahnesi de Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e destek verdiği için yine Sakarya’daki Serdivan Belediyesi Kültür Merkezinde “Azizname” oyununun sahnelenmesinin engellendiğini açıklamıştı.

Tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü'nün oynadığı “Anlatılan Senin Hikâyendir” isimli oyun ise 11 Ocak'ta Antep'te sahnelenecekti. Ancak Üzümcü, “korku ve baskı” nedeniyle oyun için salon verilmediğini açıklamıştı. Üzümcü’ye Hatay’da da oyunu için salon tahsis edilmemişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

ABD Başkanı Donald Trump, Davos'a katılmayacağını açıkladı

SONRAKİ HABER

Öykü Arin için Denizli’de kök hücre kampanyası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...