09 Ocak 2019 14:26

Yönetmen Kazım Öz hakkında 15 yıla kadar hapis istendi

'Fotoğraf', 'Bahoz' ve 'Zer' filmlerinin yönetmeni Kazım Öz hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis istendi.

Yönetmen Kazım Öz hakkında 15 yıla kadar hapis istendi

Fotoğraf: DHA

Paylaş

“Fotoğraf”, “Bahoz” ve “Zer” filmleriyle tanınan yönetmen Kazım Öz hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis istendi.

Yönetmen Kazım Öz, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen "terör soruşturması" kapsamında 24 Kasım'da memleketi Dersim'de gözaltına alınmış, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Öz hakkında, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame, 9. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede, Kazım Öz hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Kazım Öz, konuya ilişkin instagram hesabında yaptığı açıklamada "Ben ‘silahlı bir örgütün üyesi’ değil, ‘kameralı bir örgütün’ üyesiyim. Işık taşıyanların, dekor kuranların, karakter canlandıranların, senaryo yazanların, makyaj yapanların oluşturduğu, dünya çapında yüzbinlerce üyesi olan ‘sinema örgütü’nün üyesi..." dedi. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Saadet Partisi adaylarını 27 Ocak'ta tanıtacak

SONRAKİ HABER

Alkol ve madde bağımlılığı tedavisi görenlerin sayısı yüzde 2200 arttı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa