02 Ocak 2019 11:06

BMC'nin 'yeni yıl sürprizi' işten atma: 90 beyaz yakalı çıkarıldı

İzmir'de bulunan BMC otomotiv fabrikasında 90'a yakın beyaz yakalı çalışan, üretimin azalması, performans düşüklüğü gibi gerekçelerle işten atıldı.

BMC Otomotivin Bornova'daki üretim tesisleri | Fotoğraf: Google Street View

Paylaş

İzmir Pınarbaşı’da bulunan ve AKP'li Ethem Sancak’ın sahibi oldugu BMC otomotiv fabrikasının yeni yıldaki ilk kararı 90'a yakın beyaz yaka çalışanı işten çıkarmak oldu.

Şirketin İzmir Bornova'daki fabrikasındaki işten çıkarmalara gerekçe olarak üretim azalması, çalışanların performans düşmesi olarak gösterilirken fabrikada yatırımlar hızla devam diyor. BMC de yakın zamanda işçiler arasında da işten atmaların olacağı söyleniliyor.

Devletten aldığı 585 Milyon liralık savunma desteği ve gümrük vergisi muafiyeti, KDV iadesi ve kurumlar vergisi indirimi gibi desteklerle bir kez daha gündeme gelen BMC Otomotiv geçtiğimiz yıl hedefledikleri kâr oranını ikiye katlayarak büyüme rekoru kırmıştı.  Şirket son olarak Sakarya da kurulu olan 1. ana bakım merkezini 25 yıllığına devredilmesi ve kurulu fabrikada Altay Tankı üreteceği ile  gündeme gelmişti. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

TRT Avaz'ın 'Şefkate Muhtaç' programına tepki sürüyor

SONRAKİ HABER

Khaleesi'nin ejderhalarının isimleri yeni böcek türlerine verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...