01 Ocak 2019 17:13

BBP seçime kendi adaylarıyla girecek

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Bütün seçim çevrelerinde kendi adaylarımızla, kendi amblemimizle yer alacağız.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Büyük Birlik Partisi olarak hem yerel seçim hem genel seçim tecrübesi yüksek bir siyasi partiyiz ve bu seçimlerde de yine bütün seçim çevrelerinde kendi adaylarımızla, kendi amblemimizle yer alacağız” ifadesini kullandı.

Destici, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Mart 2019'da gerçekleştirilecek yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Partilerinin hem yerel seçim hem genel seçim tecrübesi yüksek bir siyasi parti olduğunu belirten Destici, mahalli idareler seçimlerinde de bütün seçim çevrelerinde kendi adaylarıyla, kendi amblemleriyle yer alacaklarını bildirdi.

Destici, “Bütün seçim çevrelerinde kendi adaylarımızla seçime katılarak bunu Büyük Birlik Partimiz için Alperenler için bir şahlanış ve zafer seçimlerine çevirme gayesiyle mücadele edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

AKP bazı bölgelerde Cumhur İttifakı adaylarını destekleyeceğini açıklamıştı. İttifak kapsamında çok sayıda MHP adayına destek vereceklerini ifade eden AKP Cumhur İttifakı içerisinde yer almasına rağmen bugüne kadar BBP’li bir adaya destek açıklamasında bulunmamıştı. (AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şilan Avcı ile 'Başka Bir Hayatta' kitabı üzerine

SONRAKİ HABER

Annelere ücretsiz ulaşım Sayıştay onayını bekliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...