11 Aralık 2018 12:46

Stephen Curry, ABD’nin Ay’a çıktığına inanmıyor

NBA yıldızı Stephen Curry, ABD'nin Ay'a gerçekte çıkmadığı yönündeki komplo teorilerinin doğru olduğunu düşündüğünü açıkladı.

Fotoğraf: Keith Allison/Flickr (CC BY 2.0)

Paylaş

NASA, ABD’li astronotların gerçekten Ay’a çıkıp çıkmadığı konusunda şüpheleri olduğunu söyleyen NBA yıldızı Stephen Curry’i Houston’daki merkezine davet etti. Açıklamada Curry’i ikna etmek için Ay’dan getirildiği belirtilen kayaların kanıt olarak gösterileceği ifade edildi.

NBA oyuncuları Vince Carter, Kent Bazemore ve Atlanta Hawks Dijital İçerik Koordinatörü Annie Finberg’ün sunduğu “Winging it” adlı podcast programına konuk olan Curry, “Gerçekten Ay’a çıktık mı?” diye sordu ve sunucuların da “Hayır” yanıtını vermesi sonrası kendisinin de bu görüşte olduğunu ifade etti.

Tartışma sırasında televizyonda yayınlanan görüntülerin Stanley Kubrick tarafından yönetildiğine dair komplo teorisi de dile getirildi.

NASA Sözcüsü Allard Beutel konuya dair verdiği yanıtta “Bay Curry’i Houston Rockets’la bir sonraki maçlarında Johnson Uzay Merkezi'ne bekliyoruz. Orada yüzlerce kilo ağırlığında ay taşları bulunuyor. Ziyareti sırasında 50 yıl önce yaptıklarımıza ilk elden tanık olabilir” dedi.

NASA, 1969-1972 arasında 6 kez Ay’a astronot çıkardı. ABD Başkanı Donald Trump, bu yıl yaptığı açıklamada NASA’nın yeniden Ay’a insanlı görev planlaması çağrısı yapmıştı. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Emrah Serbes'in cezası onandı

SONRAKİ HABER

Eğitime giden yolda zorlu fiyatlar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...