06 Aralık 2018 12:18

AKP’nin Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan kimdir?

2019 yerel seçimlerinde AKP’nin Ağrı Belediye Başkan Adayı olan Savcı Sayan’ın öz geçmişi.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından 2019 yerel seçimlerinde Ağrı Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen Savcı Sayan, 1971 yılında Ağrı'nın Tutak ilçesinde doğdu.

Savcı Sayan, ilk okulu doğup büyüdüğü ilçede, orta okulu Muş Malazgirt'te, liseyi ise Ağrı Tutak'ta tamamladı.
Üniversitede İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü tamamlayıp, Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimi aldı. Çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı.

CHP'DEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

1996-2000 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve ilçe gençlik kollarında MYK üyeliği yaptı. Ağrı'da CHP il ve ilçe başkanlıklarında bulundu.
2012 yılında CHP Ağrı İl Yönetim Kurulu, parti üyeliği ile bağdaşlaşmayan eylem ve söylemlerde bulunduğunu ifade ederek Savcı Sayın’ı ihraç etmişti.

CHP Ağrı İl Başkanı Birol Öztürk, “Savcı Sayan’ın yaptığı eylem ve söylemlerinden dolayı parti tüzüğünün ilgili maddeleri gereğince İl Disiplin Kuruluna tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle sevk edilmiş ve dosyası İl Disiplin Kuruluna gönderilmiştir. CHP Ağrı İl Yönetim Kurulunun oy birliğiyle ihracına karar verilmiştir” ifadesini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

AKP 14 ilin daha belediye başkan adayını açıkladı

SONRAKİ HABER

Emek Gençliği, Dersim'de Evrensel Yazarı Yusuf Karataş'ın katılımıyla panel düzenledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa