03 Aralık 2018 18:21

'Boğaçay projesinde kamu yararı yok'

Antalya Jeoloji Mühendisleri Odası, Menderes Türel’in Boğaçay projesinden vazgeçmesini istedi: Proje ile Boğaçay kirlenmeye açık hale gelecektir.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Mahir DOĞAN
Antalya

Antalya Jeoloji Mühendisleri Odası Şube Başkanı Ali Keleş, şube binasında bir basın toplantısı yaparak Menderes Türel’in Boğaçay projesinden vazgeçmesi ve büyük bir yanlıştan geri dönülmesi gerektiğini anlattı. Keleş açıklamasında, “Boğaçay projesi tüm çılgınlığı ile uygulanmaya devam ediyor. Proje ile Boğaçay kirlenmeye açık hale gelecektir. Yapılan açıklamalara göre, Büyük Liman ile Boğaçay arasına 400 yat kapasiteli yat limanı inşa edilecektir. Bunun sonucunda da Konyaaltı Sahili yaklaşık 1500 metre daha azalacaktır." ifadelerini kullandı.

Üç aşamalı olduğu belirtilen Boğaçay projesinin maddi anlamda da büyük bir kayba yol açacağını dile getiren Keleş, “Uzmanların görüşüne başvurulmadan, bütün çevresel yönleriyle araştırılıp halkın onayı alınmadan ortaya konan projeler geri dönülmez sorunları beraberinde getirir.  Uygulanması halinde çeşitli tehlikelerle karşı karşıya olan, rant yaratmayı amaçlayan ve çok yüksek maliyetler gerektiren bu çılgın projeden bir an önce vazgeçilmelidir” dedi.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Erdoğan seçim öncesi ‘dünya lideri’ imajı yaratmak istedi'

SONRAKİ HABER

İzmir'de engelli gencin istismar davası 27 Şubat'a ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa