01 Aralık 2018 11:23

Sebahat Tuncel de açlık grevine girdi

DTK Eş Başkanı Leyla Güven gibi, DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel de tecride karşı 10 günlük açlık grevine girdi.

Fotoğraf: MA

Paylaş

DTK Eş Başkanı Leyla Güven gibi Kandıra’da tutuklu bulunan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ve 14 kadın da tecride karşı 10 günlük açlık grevine girdi. 
 
PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in başlattığı açlık grevi 24’üncü gününe girdi. Aynı taleple cezaevlerinde başlatılan 10’ar günlük dönüşümlü süresiz açlık grevi eylemi de yayılıyor. Kocaeli Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ile 14 kadın tutuklu 10 günlük açlık grevine girdi. 

GREVDEKİLERDEN MESAJ 

Tutuklular adına Tuncel, şu mesajı paylaştı: “Leyla Güven'in talebi sadece onun talebi değildir milyonlarca Kürdün ve Kürtlerin dostlarının talebidir. Dolayısıyla ülkemiz halklarının, demokrasi, özgürlük ve onurlu barışı için yürüttüğümüz mücadele açısından Sayın Öcalan'ın özgürlüğü tarihi bir eşiktedir. Sayın Öcalan'ın sağlık, güvenlik ve özgürlük koşullarının sağlanarak, tecrit ve izolasyonuna hemen son verilmesi gerekmektedir. Bu anlayışla Kandıra Hapishanesi'nde 15 arkadaşla birlikte 10 günlük süresiz dönüşümlü açlık grevine başladık. Kürt halkına ve tüm demokrasi güçlerine bu talebi sahiplenerek demokrasi ve özgürlük mücadelesini yükseltmeye çağırıyoruz.” (MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bağcılar'da 4 katlı binanın çatısında yangın çıktı

SONRAKİ HABER

Fransa'da genel greve devam çağrısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa