18 Kasım 2018 18:12

Destici'ye göre Kürt halkı yine HDP'ye oy verirse yine kayyım atanmalı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kürt halkının kime oy vermemesi gerektiğini söyledi, 'Oy verirlerse yine kayyım atanmalı' dedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Bölge illerinde belediyelere kayyım atanmasının doğru bir karar olduğunu savundu ve halkı tehdit etti: "Yine terör örgütü PKK'ya ve onun türevlerine destek olmaya kalkarlarsa yine kayyum atanması en doğru yol olacaktır."

DHA'nın haberine göre Eskişehir'de partisinin Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen 8'inci Olağan İl Kongresi'ne katılan Destici, BBP'nin kendi adayı ve kendi amblemiyle seçimde yer alacağını söyledi.

Bölge illerindeki duruma değinen Destici, "Belediyelere kayyım atandığında bazıları sözde demokrasi havarisi kesilerek, bunun yanlış olduğunu ifade ettiler. Ama şu anda herkes kabul etti ki, bu doğruydu. Şayet, bazı noktalarda yine böyle sonuçlar çıkar, yine terör örgütü PKK'ya ve onun türevlerine destek olmaya kalkarlarsa yine kayyum atanması en doğru yol olacaktır" dedi.

Destici, HDP ve DBP'yi "PKK'nın siyasi uzantısı" olarak tanımladı ve "Daha doğru olan yol, orada bölgede yaşayan kardeşlerimizin PKK'nın siyasi uzantısına artık bir oy bile vermemeleri gerekmektedir. O bölgede, PKK'nın siyasi partisinin dışında kim önde gözüküyorsa, bizim desteğimiz ve oyumuz da vatan evlatlarının yanında olacaktır. Biz Büyük Birlik Partisi olarak hem yerel hem de genel seçim tecrübesi yüksek olan bir siyasi partiyiz. Bu seçimlerde de Allah'ın izniyle bütün seçim çevrelerinde kendi adayımızla, kendi amblemimizle yer alacağız."

ERDOĞAN DA AYNI ŞEYİ SÖYLEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 7 Ekim'de Ankara Kızılcahamam'da yaptığı konuşmada "Bu seçimlerde de teröre bulaşmış olanlar, sandıktan çıkacak olurlarsa, öyle bekleyelim şu olsun bu olsun yok. Anında gereğini yapıp kayyım tayinleriyle yolumuza devam edeceğiz" ifadelerini kullanmıştı. Seçimlere AKP'den giren ve milletvekili seçilen Destici de bu açıklamasıyla Erdoğan'ın izinden gitti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbul Kitap Fuarı'na son gününde yoğun ilgi

SONRAKİ HABER

Ermenistan'da 4.0 şiddetinde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...