15 Kasım 2018 15:23

BTS: İşyerimizin peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz

BTS, Ankara Tren Garı sahasındaki bir alanın devir ile tahliye edilmesine tepki gösterdi: İşyerimizin peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

KESK'e bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Ek Binası önünde basın açıklaması yaptı. BTS Ankara Şube Başkanı İsmail Özdemir, Ankara Gar sahası içerisinde bulunan, TCDD’nin ve TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğünün kullanımında olan Genel Müdürlük Ek Binası, CTC Kumanda Merkezi, Kreş, Misafirhane ve diğer işyerlerinin 13 Mart 2018 tarihinde imzalanan protokolle Hazineye devredildiğini söyledi. Bu devir karşılığında TOKİ tarafından TCDD’ye Etimesgut’ta inşaat, hizmet binası, kreş ve cami yapılması kararı alındığını kaydeden Özdemir, bu devrin ardından yapılan değişiklikle bu alanın 78 bin metreye kareye çıkarıldığını ve yeni yapı planları oluşturulduğunu dile getirdi.

Protokolün imzalanmasının ardından geçen süre içerisinde TCDD Misafirhanesi tarafından verilen hizmet durdurulurken, müzenin kapatıldığını, lojmanlarda tahliyelerin başladığını belirten Özdemir, gelinen aşamada ise Ankara Gar yerleşkesi alanında bulunan ve kendilerinin olduğu işyerlerinin de boşaltılacağı duyumunu aldıklarını söyledi. Özdemir “Ayrıca Vakıf Üniversitesi kurulması amacıyla devredilen bu alanın planlanmasında özel hastane kompleksi yapılacağı bilgisini almış bulunmaktayız. Ankara Gar alanı, hastanelere birkaç kilometre mesafede. Bu hastanelerin şehir hastanesi adı altında merkezden uzaklara taşınacakken bu alana hastane yapılması manidardır” dedi.

TCDD yönetimini vakit geç olmadan bu yanlıştan dönmeye çağıran Özdemir “İş yerlerimizin peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bedelli askerlik celp takvimi belli oldu

SONRAKİ HABER

Berlin’de Libya konferansı: Önce savaşı körüklediler şimdi de “kurtarıyorlar”

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...