05 Kasım 2018 14:25
Son Güncellenme Tarihi: 05 Kasım 2018 16:32

Savcılığa ifade veren Ahmet Kural: Asılsız iftira

Sanatçı Sıla Gençoğlu’ya şiddet uyguladığı için hakkında soruşturma başlatılan oyuncu Ahmet Kural ifade verdi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Oyuncu Ahmet Kural, sanatçı Sıla'ya şiddet uyguladığı gerekçesiyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi. Ahmet Kural çıkışta yaptığı açıklamada 'asılsız iftira' savunmasını yaptı. Kural açıklama yaparken çevredekiler tarafından yuhalandı. 

Oyuncu Ahmet Kural, avukatı Sibel Aydın ile birlikte bugün saat 14.00 sıralarında Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. Ahmet Kural, avukatıyla birlikte soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu savcısının odasına alındı. Kural, yaklaşık 1 saat 20 dakika savcıya ifade verdi. Kural ifadesinin tamamlanmasının ardından avukatıyla birlikte adliyenin meydanına çıkarak bekleyen onlarca basın mensubuna açıklama yaptı. 

AVUKAT AYDIN: TOPLUM TEK TARAFLI BİLGİLENDİRİLDİ

Kural'ın avukatı Sibel Aydın, şunları söyledi:

"Günlerdir yaratılan manipülasyon sürecinde ben ısrarla müvekkilimin henüz ifade vermediğini, tek bir tarafın ifade verdiğini belirtmiştim. Müvekkilimin talebiyle biz yaşanılan bu olayı hiçbir şekilde kamuoyuyla paylaşmama kararı aldık. Sadece yargı mercilerine ifade vereceğimizi söyledik. Biz şu anda sayın savcıya ifademizi verdik. Müvekkilim ifadesinde olayın bütün ayrıntılarını anlatmıştır. Toplum tek taraflı bilgilendirilmiş ve farklı bir algı yaratılmıştır. Bu ifadesinden de açık bir şekilde anlatılacaktır. Şunu özellikle söylemek istiyorum herkese adil yargılanma hakkı ve savunma hakkını herkesin farkında olması gerekiyor. Bunun aksini davranan insanlarla ilgili, şahıslarla ilgili suç duyurusunda bulunacağım. Özellikle Sıla hanımın avukatıyla ilgili meslektaşımı İstanbul Barosu'na şikayette bulunacağız. Bunun dışında müvekkilimin bu süreçte ve ilerleyecek süreçte kişilik haklarına zarar verecek olan herhangi bir asılsız iddia, itham, iftira ve hakaret nedeniyle uğrayacağı her türlü konu konuda, her türlü kişi hakkında yarından itibaren yasal sürece başlayacağız."

KURAL: ASILSIZ İFTİRA

Kural, "Konu ile ilgili açıklamalarımı sadece resmi makamlara yapacağımı belirttim. Bu doğrultuda da içeride ifademi verdim. Türk adaletine güveniyorum. Yargı süreci devam ediyoır. Benim için yeni bir başlangıç her anlamda. Böyle bir konuyla adım anıldığı için; anılmasını hiç istemediğim bir konu. Anıldığı için herkesten bir kez daha çok özür diliyorum. Bu yaşananlar için de asılsız iftira, yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum. Haksız olmak, haksızlığa uğramaktan daha acıdır" dedi. 

Kural, Cumhuriyet'in aktardığına göre adliye önünde Sayıştay raporları İçin eylem yapan İYİ Parti üyeleri tarafından yuhalandı. 

OLAYIN GEÇMİŞİ

Sanatçı Sıla geçtiğimiz perşembe günü avukatı Rezan Epözdemir ile adliyeye gelerek, Ahmet Kural'dan darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olmuştu. Soruşturma savcısı da Ahmet Kural'ı ifade vermeye çağırmıştı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İş cinayetleri raporu: Ekim ayında en az 177 işçi yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa