29 Ekim 2018 13:20

Tutuklu öğrenci Berkay Ustabaş'tan 1 Kasım'daki duruşmaya çağrı

Berkin Elvan’ın cenazesine katıldığı gerekçesiyle 5 Ocak’tan beri tutuklu bulunan üniversite öğrencisi Berkay Ustabaş: Adalet ve demokrasi hakim olsun

Fotoğraf: MA

Paylaş

Berkin Elvan’ın cenazesine katıldığı gerekçesiyle 5 Ocak’tan beri tutuklu bulunan Devrimci Gençlik Dernekleri Genel Sekreteri ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Berkay Ustabaş, Kırıkkale F Tipi Cezaevinden Evrensel'e mektup gönderdi.

1 Kasım’da görülecek duruşmasına çağrı yapan Ustabaş, “Mafya artıklarının, uyuşturucu satıcılarının kadın katillerinin, tecavüzcülerin ‘kader mahkumu’ denilerek dışarıya salınmalarının altyapısı döşenirken, kendilerine dayatılan ‘kaderi’ değiştirmek isteyen yüzlerce sendikacıya, gazeteciye, siyasetçiye ve öğrenciye ise duvarın öte yanında tutulmak reva görülüyor. Kişiye özel yargı kararı, kayırma ya da ayrıcalık değil beklediğim. Hukuk dışı bir soruşturma ve beraberindeki tutuklama ile hak ve özgürlüğü 10 aydır gasp edilen bir üniversite öğrencisi ve yurttaş olarak hukuk çerçevesinde hareket edilmesini kısaca memleketimizde adaletin ve demokrasinin hakim olmasını istiyorum” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Adli kontrol kıskacı büyüyor: Üç ayda yaklaşık 17 bin kişilik artış!

SONRAKİ HABER

Finlandiya’da 3 kişi, 800 vahşi kediyi öldürmekten yargılanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa