12 Ekim 2018 10:01
Son Güncellenme Tarihi: 12 Ekim 2018 14:12

Hilal Cebeci'den tepki çeken 'La casa de papel' temalı Çav Bella klibi

Hilal Cebeci'nin İtalya'da faşizme direniş marşı olan 'Bella Ciao' - Çav Bella'yı söylediği klip tepki çekti. Hilal Cebeci ise 'devrimciyim' dedi.

Ekran görüntüsü Youtube'dan alınmıştır. 

Paylaş

Şarkıcı Hilal Cebeci, İtalya'da faşizme karşı direniş marşı olan “Bella Ciao” (Çav Bella) adlı halk şarkısını İtalyanca olarak seslendirdi ve klip yayınladı. Klip ve şarkının uyarlaması sosyal medyada tepki çekti. Hilal Cebesi ise "devrimciyim" açıklaması yaptı.

Popçu Hilal Cebeci, İtalya'da faşizme karşı direniş marşı olan "Bella Ciao" (Çav Bella) şarkısını İtalyanca seslendirdi. Şarkıya klip de çeken Cebeci tepkiyle karşılandı. Klibinde, Türkiye’de geniş bir izleyici kitlesi bulunan “La casa de papel” dizisinin sembollerini de tema olarak kullanan Cebeci’ye yönelik tepkiler sosyal medyada TT oldu.

Bağımsız Sinema Merkezi yaptığı paylaşımda, “Böyle bir rezillik kabul edlemez. Çav Bella şarkısı, İtalya'da faşizme karşı dövüşen, hayatını kaybeden devrimcilerin hatırasını taşır. Kendi çürümüş pisliğinizi devrimcilerin mirasına bulaştıramazsınız. Derhal bu rezilliğe son verin” ifadelerini kullandı.
 

CEBECİ'DEN 'DEVRİMCİYİM' AÇIKLAMASI

Hilal Cebeci, eleştirilere "devrimciyim" diye yanıt verdi. Cebeci, ilk yanıtında "Bu şarkıyı çok seviyordum, o yüzden yaptım, çok da iyi yaptım, istemeyen dinlemez, şarkıcılar şarkıları istediği gibi yorumlar, kimse karışamaz, ben direnişci bir insanım devrimciyim, bir devrimci olarak gayet güzel bir proje yaptım. İnsanları kalıplara sokamazsınız" dedi.

Hilal Cebeci, bir başka paylaşımında ise işçilerin çalışma saatlerinden bahsederek, kendini eleştirenleri bunlara tepki göstermeye çağırdı. Cebeci, şu ifadeleri kullandı: "Dünya ülkelerinde sol hareketler işçi çalışma saatlerini düşürüp insalığa ortak fayda sağlayan değerleri oluştururken, ezilen işçinin emekçinin ülkemizdeki hali ortada, benim şarkım için gösterdiğiniz tepkinin yarısını gösterseniz en azından devrimci bir hareket yapmış olursunuz." (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP’de yerel seçim trafiği  

SONRAKİ HABER

Yunanistan: Türkiye şantaj yapmayı bırakmalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa