Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin yargılanmasına devam edildi

Fotoğraf: Cansu Pişkin/EVRENSEL

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin yargılanmasına devam edildi

Boğaziçi Üniversitesi'nden altı akademisyenin ikinci duruşmasında dosya, esas hakkında mütalaa için iddia makamına gönderildi.

Boğaziçi Üniversitesi'nden altı akademisyenin ikinci duruşmaları görüldü. İki akademisyen duruşmaya katılamadı. Üç akademisyenin dosyası esas hakkında mütalaa için iddia makamına gönderildi.

Barış İçin Akademisyenlerin “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisini imzaladıkları için “Terör örgütü propagandası” ile suçlanan üç akademisyen Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde devam etti. 23. Ağır Ceza Mahkeme’sinde (ACM) Boğaziçi Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Seda Altuğ Bulut, doktora öğrencisi Seval Gülen, Doç. Dr. Zeynep Kadirbeyoğlu, emekli Prof. Dr. Oya Köymen, Prof. Dr. Ayşe Nüket Eralp ve Doç. Dr. Meltem Toksöz’ün ikinci duruşmaları görüldü. Akademisyenler Altuğ ve Toksöz yurtdışında oldukları gerekçesiyle duruşmaya katılamadı. Eralp ve Kadirbeyoğlu savunmalarını yaptı. Heyet, Eralp, Kadirbeyoğlu ve Köymen’in duruşmalarında avukatları tarafından dile getirilen tüm talepleri reddetti. Üç dosyanın esas hakkında mütalaasını hazırlamak için iddia makamına gönderilmesine karar verdi. (HABER MERKEZİ)

Şebnem Korur Fincancı: Ortak olmadığımız suç nedir?

Son Düzenlenme Tarihi: 08 Ekim 2018 17:35
www.evrensel.net