08 Ekim 2018 14:49
Son Güncellenme Tarihi: 08 Ekim 2018 15:54

AKP ile MHP'nin ittifak görüşmesi: Cumhur İttifakı ana başlıktır

AKP ile MHP arasındaki ittifak görüşmesi sona erdi. AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ' tekrar bir araya geleceğiz' dedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

AKP ile MHP arasındaki ittifak görüşmesi yapıldı. Görüşmede, AKP’yi Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, MHP'yi ise Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve Sadir Durmaz temsil etti. 

Görüşmenin tamamlanmasının ardından açıklama yapan Kurtulmuş: “Son derece verimli, yapıcı ve açık sözlü bir görüşme ortamında, toplantıların bundan sonraki süreçte de devam etmesi şeklinde prensip kararına vardık” ifadelerini kullandı. 

Kurtulmuş, “Yerel seçimlerde, genel seçimlerde olduğu kadar rahat bir ittifaktan söz etmiyoruz. Çünkü genel seçimlerde ittifakın ya da ittifakların yasal altyapısı vardı. Şimdi burada böyle yasal altyapı olmadığı için zorluk var. Bunları da her iki parti heyetleri olarak görüşerek, bazı konularda teknik çalışmalarımızı sürdüreceğiz, tekrar bir araya geleceğiz. Nihayetinde bizlerde oluşan ortak kanaati, her iki parti heyeti de kendi genel başkanlarına arz ederek, burada sonuç alınması yolunda hareket edeceğiz” dedi.

Kurtulmuş ayrıca, "Seçim ittifakı olsun, af olsun bunları Cumhur İttifakı’yla karıştırmamak lazım, Cumhur İttifakı ana başlıktır" ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de, "Seçim süreciyle ilgili fikir alışverişlerimiz MHP Grubu ile bundan sonra da devam edecek." ifadesini kullandı.

Özhaseki, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: "Ülkemizin aydınlık yarınlara emin adımlarla yürümesi adına ve bekası üzerine kurulan oyunlara karşı, milli bir mutabakat ile kurduğumuz Cumhur İttifakı ruhunu yaşatmak temel siyasi hedeflerimizin başında geliyor. Yereldeki ittifak ile ilgili heyetlerimiz arasında istişari bir görüşme gerçekleştirdik. Seçim süreciyle ilgili fikir alışverişlerimiz MHP Grubu ile bundan sonra da devam edecek. Yerel seçimlerin milletçe birliğimiz, dirliğimiz ve beraberliğimiz adına hayırlı olmasını dilerim." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Türkiye asgari ücrette son sıralarda

SONRAKİ HABER

Birleşik Krallık’ta yapılacak seçimlerde sermaye tedirgin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa