03 Ekim 2018 14:23

Arzum Onan’dan ‘Kadın’ sergisi

Sanatçı Arzum Onan’ın ikinci kişisel heykel sergisi olan ‘Kadın’, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açıldı. 

Fotoğraf: Cemal Yurttaş/DHA

Paylaş

Sanatçı Arzum Onan, “Kadın” isimli ikinci kişisel heykel sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu. Sergi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyarete açıldı. 
 
Heykel ve plastik sanat çalışmalarını sürdüren Onan’ın ilk sergisinin ismi "Dokuz"’du. 
 
Onan, kadınların yaşam mücadelesini bronz, ahşap, mermer, metal ve cam gibi farklı malzemelerden ürettiği yapıtlarında aktarıyor. Onan’ın bu sergisindeki eserleri, kadının kendi rızası ya da baskıyla sıkıştığı, üzüldüğü, gözyaşı döktüğü yere kendince işaret etmek, dokunmak arzusuyla oluşturduğunu ifade etti.

CUMARTESİ ANNELERİ İÇİN DE HEYKEL YAPMIŞTI

Onan, geçtiğimiz yıl Cumartesi Anneleri için yaptığı heykelle dikkat çekmiş, amacının “Önce insan, sonra da kadın ve anne olarak, hukuksuzluğun ve adaletsizliğin bu topraklarda yerleşmesine, kök salmasına karşı durmak” olduğunu söylemişti.
 
Onan’ın Cumartesi Anneleri’ne atfettiği bir heykelin de yer aldığı sergi, 14 Ekim’e kadar ziyaret edilebilecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Danimarka'da sünnetin yasaklanması parlamentoda oylanacak

SONRAKİ HABER

Adana'da eylem hazırlığında olduğu iddia edilen 4 IŞİD'li yakalandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa