03 Ekim 2018 08:50

Abdulkadir Selvi: Belediyelere yeniden kayyım atanması düşünülüyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi: Cumhurbaşkanının sözlerinden kayyımla yönetilen belediyelerle ilgili özel bir çalışma yapacakları sonucunu çıkardım.

Fotoğraf: Kayhan Özer/AA

Paylaş

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AKP ile MHP'nin yerel seçim ittifakında gündem maddelerinden biri olarak tartışılan "kayyım atanan belediyeler" konusune ilişkin değerlendirmelerini bugünkü köşesinde kaleme aldı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın dün kayyım atanan belediyelerden biri olan Ağrı’dan gelen heyeti kabul etmesini yorumlayan Selvi, "Cumhurbaşkanının sözlerinden kayyımla yönetilen belediyelerle ilgili özel bir çalışma yapacakları sonucunu çıkardım. Düşünülen tedbirlerden birinin PKK ile bağlantısı tespit edilen belediyelere yeniden kayyım atamak olduğu anlaşılıyor" diye yazdı.

Abdulkadir Selvi'nin "Erdoğan şifreyi verdi" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Hatırlarsanız bir süre önce AK Parti’nin kayyım atanan belediyeler konusunda istim üzerinde olduğunu yazmıştım. Zaten MHP Lideri Bahçeli de yerel seçimlerde ‘cumhur ittifakı’nı öne sürerken gerekçelerinden biri kayyım atanan belediyelerin PKK’nın eline geçmemesiydi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın ittifakı görüşmek üzere bir araya geldiklerinde gündem maddelerinden biri de kayyım atanan belediyelerdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün kayyım atanan belediyelerden biri olan Ağrı’dan gelen bir heyeti kabul etti. Ağrı heyetini, 'Ziyaretinizi sıradan bir ziyaret olarak değerlendirmek istemiyorum' diye karşıladı. Kayyım konusuna ışık tutacak çok önemli bir değerlendirmede bulundu.

'Mart seçimlerinde birçok yerde yaptığımız gibi devletin, milletin parasını Kandil’e gönderdiğini tespit ettiğimiz belediye başkanını o görevde tutmayacağız' dedi.  

'AK Parti ne yapacak? HDP’nin belediye başkan adaylarının Kandil tarafından belirlenip belirlenmediğine mi bakacak, yoksa seçimden sonra bir süre izleyip kayyım mı atayacak?' gibi sorular vardı. Cumhurbaşkanı’nın bu sözlerinden kayyımla yönetilen belediyelerle ilgili özel bir çalışma yapacakları sonucunu çıkardım. Düşünülen tedbirlerden birinin PKK ile bağlantısı tespit edilen belediyelere yeniden kayyım atamak olduğu anlaşılıyor."

Yazının tamamını okumak için tıklayın. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şule Çet davasında savcı değişti

SONRAKİ HABER

Belediye eş başkanları gözaltına alınan 4 belediyeye kayyum atandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa