02 Ekim 2018 11:19

Devlet Bahçeli: Hiç kimsenin korumasına ihtiyaç duymuyoruz

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, 'Hiç kimsenin hiçbir oluşumun hikmetine muhtaç değiliz' dedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Partisinin Meclsiteki grup toplantısından konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP ve MHP arasında yerel seçime yönelik ittifak görüşmeleri sürürken "Hiç kimsenin hiçbir oluşumun hikmetine muhtaç değiliz" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

'BAŞARAMAZ DEDİLER BAŞARDIK'

■ Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin uygulamaya geçmesiyle Meclisimizin asli işlerini daha iyi yapacağına inanıyorum. MHP, 24 Haziran’da yapılan seçimin ardından 50 milletvekiliyle grup kurma hakkını elde etmiştir. Başaramaz dediler başardık, devrilir gider dediler geldik. Anket şirketlerine kulaklarımızı tıkadık. Yüzde 2-3 oy alırlar diye dedikodu yayanları not ettik. Sonra şoktan şoka girdiler. Kiralık gazeteci ve sözde aydınların oyunlarına göğüs gerdik. MHP’ye idam fermanı yazanları, siyasi provokatörleri kabusla tanıştırıp hayal kırıklığına uğrattınız. Hepinize teşekkür ediyor, alayınızı kutluyorum.

'HİÇ KİMSENİN HİKMETİNE MUHTAŞ DEĞİLİZ'

■ Seçim beyannamemizdeki tüm vaatleri gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağız. Yorulmak yok, vazgeçmek yok, gevşeklik hiç yok. Ya başaracağız ya başaracağız, ortası yok. Hiç kimsenin hiçbir oluşumun hikmetine muhtaç değiliz. Hiç kimsenin kollamasına korumasına da ihtiyaç duymuyoruz. Bize milletin desteği yeter.

'FIRTINANIN TEĞET GEÇMESİ BİZLERİ MEMNUN ETMİŞTİR'

■ Küresel ısınma, buzulların erimesi, çevre kirliliği, çölleşme, orman alanlarının yok edilmesi, doğal afetler, iklim değişiklikleri insanları meşgul eden temel meseleler arasındadır. Denizlerdeki petrol platformlarından sızan kazalarda binlerce ton ham petrol denizleri kirletirken deniz canlıların ölümüne neden olmaktadır. Uluslararası toplum çevre felaketlerine çare bulmak zorundadır. Doğal afetlerdeki sıklık üzerinde kararlı şekilde düşünülmeli emek ve çaba harcanmalıdır. Medyada kırbaç kasırgası olarak isimlendirilen fırtınanın ülkemizin teğet geçmesi bizleri memnun etmiştir.

'NEDİR BU İÇİMİZDEKİ HAŞERATLARDAN ÇEKTİKLERİMİZ'

■ Ekonomik fırtınaya tutulduğumuz andan bu yana fırsatçılık yapan kim varsa ne paylaşmayı ne bölüşmeyi idrak ve özümsememiş utanmazlardır. Vatandaşlarımız ne yerim derdindeyken kur artışını fırsata çevirenlerin nasıl bir vicdanları vardır? Ekonomik yangın söndü sönüyor. Yapılan zamlar ne olacak? Aynısıyla geri alınmayacak mıdır? Stokçuluk yapanlara, yabancı ülkelere sermaye kaçıranları mutlaka bulmalı? Nedir bu içimizdeki haşeratlardan çektiklerimiz? Kötü günlerde sesi duyulmayandan hiç milli şahsiyet çıkar mı? İnsanlık bunlardan çok zarar görmüştür. Komşunun evi yanarken mutlu olamayız. Bugün dünyada sayıları 850 milyona yaklaşan insan gece yatağa aç giriyor. Bir tarafta doymayan yüz milyonlar, diğer tarafta obezliğine çözüm arayan bir azınlık vardır. Malum küresel çelişki her geçen gün kökleşmektedir.

'SAYIN ERDOĞAN'IN BM'DE YAPTIĞI KONUŞMA ETKİLİDİR'

■ Geçen hafta New York'ta düzenlenen BM toplantısı sadece günü kurtarmıştır. Küresel düzeyde Haitili mağdurları duyan yoktur. Suriyeli, Gazzeli, Kudüslü yavruları sahiplenen yoktur. Türkiye'nin dışında samimiyetle mücadele eden hiçbir ülkeden bahsetmek söz konusu olmayacaktır. Bize hangi insanlık dersini anlatacaklar? BM'nin tüm insanlarla ilgili olmasını sağlamak yalnızca lafta kalmıştır. BM'nin ana yapısı değişime uğramadıktan sonra barış ümitleri asla gerçekleşmeyecektir. BM uluslararası sömürü çarkının kaynağıdır. Bugüne kadar yaşananlar başka bir şey söylememize mahal bırakmamıştır. BM önce insan temelli olmalıdır. Devletlerin eşit temsiline imkan sağlamalıdır. BM yeni baştan yapılanmalı ve planlanmalıdır. 5'li çetenin hakimiyet ve hükümranlığı sorgulanmadan daha iyiye ulaşılamayacaktır. Sayın Erdoğan'ın yaptığı konuşma etkilidir. Zulümle abad olanın akıbeti berbat olacaktır.

'ÜLKEMİZİN HAKKI YENMİŞTİR'

■ Euro2024 ev sahipliğinin Almanya olacağı belirlenmiştir. Ülkemizin hakkı yenmiştir.

'ALMANYA ZİYARETİ FAYDALI OLMUŞTUR'

■ Sayın Cumhurbaşkanı'nın Almanya ziyareti son derece faydalı olmuştur. Türkiye ile Almanya arasındaki buzların erimesi olumlu bir gelişmedir. Dileğimiz uyum ve işbirliğidir. Merkel'in FETÖ konusundaki değerlendirmeleri hatalı ve izaha muhtaçtır. Merkel FETÖ için kanıt arıyorsa bu kapsamda henüz bir arpa boyu mesafe alındığı söylenemeyecektir. 251 şahadet delil değil midir? Almanya Başbakanı nasıl bir delil istiyor? Failin delili mi olur? Hain haindir, terörist teröristtir; imhaları da vaciptir. Almanya Başbakanı 15 Temmuz'a yanlış yönden bakmaktadır. Bu FETÖ'ye müsamahasını nasıl yorumlayacağız? FETÖ konusunda delil istemek gökyüzünde ağaç dikmeye yeltenmektir. Cesaretleri varsa desinler ki FETÖ'yü seviyoruz, arkasındayız. Daha tutarlı, daha dürüst olurlar. Almanya teröristleri iade etmelidir.

'SINIR ÖTESİ OPERASYONLARA EVET DİYECEĞİZ'

■ Ülkemiz sınır ötesinden kaynaklanan terörist saldırıları göğüslemiştir. TBMM gündemine gelen TSK'nin sınırötesi harekat için yabancı ülkelere gönderilmesine MHP evet oyu verecektir. Teröristlerin hepsini birden imha etmek kaçınılmaz zaruriyettir. Her yerde temizlik, tam temizlik bekamız için şart ve elzemdir.

'ADAYLARI MERKEZ YOKLAMASIYLA BELİRLEYECEĞİZ'

■ Belediye başkanlarımızı merkez yoklamasıyla belirleyeceğiz. İstanbul dışında her yerde adaylarımızı çıkaracağız. Biz Cumhur İttifakı'na bağlıyız. Gevezelik yapan kibir yuvalarını, bedbahtları ciddiye almayacağız. İşimize bakacağız. Sabrımızı taşırırlarsa unutmasınlar ki biz de gafile söyleyecek söz bitmez. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Can Dündar'a silahlı saldırı davasında beraat

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa