30 Eylül 2018 12:56

Bahçeli'ye göre ekonomide 'bahar havası' çok yakın

'Gerek YEP gerekse de hükümetin aldığı diğer önlemler kalıcı, kararlı ve kapsayıcı şekilde uygulandığı müddetçe bahar havası çok uzak olmayacaktır.'

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Kızılcahamam kampının açılışında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Gerek Yeni Ekonomi Programı gerekse de hükümetin aldığı diğer önlemler kalıcı, kararlı ve kapsayıcı şekilde uygulandığı müddetçe iyileşme ve beklenen bahar havası çok uzak olmayacaktır" dedi.

"Sanal haritalar başında sınırlarla oynayan, terör örgütlerini teşvik eden sözde müttefiklerin heveslerini kursaklarında bırakmak için yeni hükümet sisteminin yasamayla uyumlu ve dengeli hareketi de elzem bir ihtiyaçtır" ifadesini kullanan Bahçeli, "Biz CHP gibi olamayız. Biz Türk milliyetçileriyiz. Ülke batarsa bundan hiç kimsenin kazançlı çıkmayacağını görür ve söyleriz, top çevirmeyiz" dedi.

Bahçeli af teklifi hakkında ise şunları söyledi:

"Verdiğimiz sözleri sonuna kadar tutacağız. Bir defalığına 5 yıllık ceza indirimi öneriyoruz. Amacımız FETÖ'cü savcıların yarattığı tahribatı gidermek. Uyuşturucu konusunda kimse bize ayar veremez. Bu insanları topluma kazandırmak için inisiyatif üstlenmeyelim mi? Cumhur ittifakı başka şartlı ceza indirimi teklifimiz başkadır. Birbirine karıştırılmasın."

Bahçeli, ayrıca cezaevlerinin pimi çekilmiş bomba gibi olduğunu söyledi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Garip' köpek okla vuruldu, Kırklareli ayağa kalktı

SONRAKİ HABER

İran’da yaşam alanı savunucusuna "casusluk" iddiasıyla hapis cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa