30 Eylül 2018 09:17

Kılıçdaroğlu'dan vekillere talimat: Sokağa çıkın, krizi anlatın

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, CHP'li vekillere ekonomik krizi ve çözüm önerilerini anlatmaları için sokağa çıkma talimatı verdiği aktarıldı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP’nin Abant Tabiat Parkı’nda düzenlediği TBMM Grubu 27. Dönem 1. Çalışma Değerlendirme toplantısı sona erdi. Toplantıda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun vekillere Türkiye’de yaşanan ekonomik krizi anlatmaları için sokağa çıkma talimatı verdiği öğrenildi.

Hürriyet’in haberine göre Kılıçdaroğlu, milletvekillerinin görüş ve eleştirilerini dinleyerek yanıtlar verdi. Basına kapalı yapılan toplantıda, milletvekilleri daha çok yerel yönetim seçimlerine ilişkin görüş ve önerilerde bulundu. Kılıçdaroğlu ise toplantının sonunda yaptığı değerlendirmede Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için ABD’li şirket McKinsey ile çalışma kararını değerlendirdi.

'EKONOMİ YÖNETİMİMİZ YABANCI BİR ŞİRKETİN KUCAĞINA BIRAKILDI'

Kılıçdaroğlu’nun “Bundan daha büyük bir felaket yoktur. Bu yeni bir Düyun-u Umumiye’dir. IMF’den bile daha ağır ve kötü bir şeydir. Bu kamudaki ekonomi yönetiminin ortadan kaldırılmasıdır. Bizim kamu görevlilerimiz birçok kez krizlerle, olumsuz şartlarla mücadele etti ve yine yapabilirlerdi. Ama bütün ekonomi yönetimimiz bir yabancı şirketin kucağına bırakıldı” dedi.

'KRİZDEN ÇIKIŞ OLDUĞUNU, ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZİ HALKA ANLATMAK LAZIM'

Kılıçdaroğlu, Türkiye’de büyük bir siyasi ve ekonomik kriz yaşandığını dile getirerek şu tespitleri yaptı:

“Ekonomik kriz, toplumun üreten kesimlerini etkilemeye başladı. Bu krizden çıkışın olduğunu, çözüm önerilerimizi mutlaka halka anlatmak lazım. Halkın umudunu kırmamak lazım. Topluma çözüm önerileriyle gitmemiz gerekir. Öyle büyük felaket ile karşı karşıyayız ki, insanlar kendisini yakıyor, işadamları intihar ediyor, konkordato kuyrukları var. Bunun üzerini dış güçler makyajı ile kapatamazlar. Bunu anlatın.”

Kılıçdaroğlu’nun bu konuşmanın ardından milletvekillerine sokağa çıkarak vatandaşa ekonomik kriz ve çözüm önerilerini anlatması talimatı verdi:

“Kahvelere gidin, ev ev gezin, esnafı ziyaret edin, vatandaşı dinleyin ve ekonomik krizi, bizim çözüm önerilerimizi anlatın.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

MHP'nin yerel seçim talimatı: İktidarı eleştiride ölçüyü kaçırmayın

SONRAKİ HABER

Samilerin hak mücadelesi Yüksek Mahkemede

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...