16 Eylül 2018 11:32
Son Düzenlenme Tarihi: 16 Eylül 2018 13:26

Manisa'da iş cinayeti: Pres makinesine sıkışan işçi yaşamını yitirdi

Manisa'da çalıştığı Whirlpool Indesit fabrikasında pres makinesine sıkışan işçi yaşamını yitirdi, fabrikada örgütlü sendika Türk Metal ise sessiz.

Manisa'da iş cinayeti: Pres makinesine sıkışan işçi yaşamını yitirdi

Fotoğraf: Facebook

Paylaş

Manisa Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Indesit (Whirlpool Indesit) fabrikasında iş cinayeti yaşandı. 41 yaşındaki Necmi Çoban isimli işçi pres makinesinde sıkışarak yaşamını yitirdi. Fabrikada işveren üretimi durdururken işçiler, iş yerinde örgütlü olan Türk Metal Sendikasının sessiz kalmasına tepkili.

2 çocuk babası Necmi Çoban dün gece 21.30 civarında pres makinesine sıkışarak yaşamını yitirdi. İddiaya göre sensörlerin çalışmadığı makinede iş cinayetine kuban giden Necmi Çoban, yaşamını yitirdikten saatler sonra fark edildi. İndesit’te çalışan bir işçi, “16.00’dan sonra 3. bant kapatılır. Bant arkasında enjeksiyon makineleri oluyor. O da orada tek başına çalışıyormuş. Normalde kendisi o makinede durmaz, ama bir arkadaşı izinliydi,onun yerine bakmış. Yani orada tek başına çalışmış. Muhtemelen makineye bir şey düştü ve onu almak için uzandığında sıkıştı” dedi.

Çoban'ın cenazesi, savcının incelemesinin ardından Manisa Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

Türk Metal Sendikası Manisa Şube Başkanı Ercan Dereli ise iş cinayetinin nedeninin net olmadığını hala araştırıldığını söyleyerek, başka bir açıklama yapmayacağını ekledi. (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

İnşaat işçilerinden Fatih Altaylı'ya yanıt

SONRAKİ HABER

Facebook, Sputnik’e ait sayfaları kaldırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa