14 Eylül 2018 12:14

Taha Akyol'dan Hürriyet okurlarına veda yazısı

Hürriyet Gazetesi, köşe yazarlığı yapan Taha Akyol'un yazılarına son verdi. Akyol, 5 cümlelik bir veda yazısı yazdı.

Görsel CNNTürk TV'den ekran alıntısıdır

Paylaş

Doğan Grubu'nun Demirören Medya Grubu'na satılmasının ardından Hürriyet gazetesinin yazar kadrosunda görevden almalar sürüyor.

Ekim 2011'den bu yana Hürriyet Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan Taha Akyol'un yazılarına son verildi. Akyol, 14 Eylül 2018 Cuma günü bir veda yazısı kaleme alarak, "Yazarlıkta en zor olan, veda yazısı yazmaktır" dedi.  

 Akyol "Veda yazısı" başlığını verdiği yazısında şunları kaydetti:

Yazarlıkta en zor olan, veda yazısı yazmaktır. Hele de yıllarca birlikte olduğu okurlara, yıllarca çalıştığı kurumlara veda etmek daha bir zordur.

Bugün bu zor vedayı yapıyorum.

Değerli okurlarıma ve çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

En iyi dileklerimle, saygılarımla.

Akyol köşe yazarlığının yanı sıra Doğan Medya bünyesindeyken CNN Türk'te Genel Müdürlük görevinde bulunmuş ve programlar hazırlayıp sunmuştu.

Doğan Medya Grubu'nun Demirören Medya Grubu'na satılmasının ardından Akyol'un hazırlayıp sunduğu "Eğrisi Doğrusu" programı yayından kaldırılmıştı.

Doğan Medya'nın, Demirören Grubu'na satışı sonrasında köşe yazarları Melis Alphan, Yonca Tokbaş ve Mehmet Yaşin ile yollar ayrılmıştı.

TAHA AKYOL KİMDİR?

Taha Akyol, 1946 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Yozgat’ta tamamladıktan sonra İstanbul Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Bir süre Yozgat’ta serbest avukat olarak çalıştıktan sonra Ankara’ya taşınarak Hergün Gazetesi’nde köşe yazarlığına başladı. Daha sonra haftalık siyasi haber dergisi Yankı’da yönetici ve araştırmacı olarak çalıştı. 1987 yılında Tercüman Gazetesi’nin Genel Yayın Müdürü oldu. Aynı gazetede köşe yazarlığı yaptı.

1992 yılından itibaren 20 yıldır Milliyet Gazetesi’nde yazan Akyol halen Hürriyet Gazetesi’nde köşe yazarı. CNN TÜRK televizyonunda siyasi ve kültürel konularda “Eğrisi Doğrusu” programını yapıyor.

İngilizce bilen Akyol evli ve iki çocuk babasıdır. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Albayrak: Merkez Bankası’nın bağımsızlığı tartışması kapanmıştır

SONRAKİ HABER

İstanbul'da sağanak etkili oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...