TÜVTÜRK’te işten atmalar protesto edildi

Fotoğraf: Evrensel

TÜVTÜRK’te işten atmalar protesto edildi

TÜVTÜRK Muğla Araç Muayene İstasyonu’nda çalışan işçilerin Nakliyat-İş sendikasına üye oldukları için işten atılmaları protesto edildi.

TÜVTÜRK Muğla Araç Muayene İstasyonu’nda çalışan 12 işçinin Nakliyat-İş’e üye oldukları için işten atılması protesto edildi.

İşten atılan işçilere aileler, CHP Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin, Burak Erbay, Suat Özcan, Maden-İş Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan, Tes-İş Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ve KESK’e bağlı sendikalar da destek verdi.

Menteşe ilçesi Sınırsızlık Meydanı’nda sendika tarafından yapılan açıklamada, “12 işçi arkadaşımız sendikal haklarını kullandıkları için işten çıkarıldı. Bizler burada ekmek kavgasındayız, mücadelemizi devam ettiriyoruz” denildi.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin de “Sendika üyeliği anayasal haktır. TÜVTÜRK işvereni işçilerin anayasal haklarına saygı göstermeli. Sendikalaşma hakkının bu kadar pervasızca ihlal edildiği ülkemizde Çalışma Bakanını iki defa aradım fakat kendileri bize dönmedi. 2017 ekim ayı Uluslararası Çalışma Örgütü toplantısındaki konuşmasında dönemin Başbakanı Binali Yıldırım ‘Sendikalaşmaktan korkmayın’ diyordu. Şu anda Meclis Başkanı olan Binali Yıldırım’a bir çağrıda bulunuyoruz. Samimi ise gereğini yapsın” dedi. (Muğla/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 04 Eylül 2018 18:04
www.evrensel.net