01 Eylül 2018 14:05

Hotiç konkordato ilan etti: 'TL'deki aşırı değer kaybı nedeniyle…'

Türkiye'de 150 satış noktası bulunan ayakkabı markası Hotiç, kısa vadeli ödemelerde sıkıntı yaşadıklarını belirterek konkordato ilan etti.

Ekran görüntüsü: Hotiç Türkiye/YouTube

Paylaş

Ünlü ayakkabı markası Hotiç, konkordato ilan etti. Şirket, konuya ilişkin açıklamasında piyasalarda yaşanan nakit akışı sıkışıklığı ve TL'deki aşırı değer kaybının piyasa faizlerini öngörülebilir düzeyin çok üzerine çıkarması nedeniyle kısa vadeli ödemelerde sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

Sözcü'nün haberine göre Hotiç CEO'su Alihan Hotiç'in yaptığı açıklamada şunlar kaydedildi:

"Son dönemde piyasalarda yaşanan nakit akışı sıkışıklığı, TL'de yaşanan aşırı değer kaybının piyasa faizlerini öngörülebilir düzeyin çok üzerine çıkarması sebebiyle şirketimiz, kısa vadeli ödemelerde sıkıntı yaşamaya başlamıştır. Bu süreç, ticari faaliyetlerimizi de etkiler hale gelmiştir. Piyasa koşullarına uyum sağlamak adına, mevcut ödeme yapımızda sürdürülebilir değişikliklere gitmek, bazı tedbirler almak ve yasal süreçleri devreye koymak adına Yönetim Kurulu kararı ile yeniden yapılandırma sürecini başlatmış bulunmaktayız. Bu doğrultuda 31.08.2018 tarihi itibariyle Av. Yunus Egemenoğlu tarafından yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine yapılan konkordato talebimiz gereğince, mahkemece tedbir kararı alınmıştır.

Tüm tedariğini yurt içinden yapan ve ihracat yolculuğuna çıkmış Hotiç markamız milli bir değerdir. Yeniden yapılandırma sürecimizin temel amacı müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ve bayilerimizin haklarını korumaktır.

Bu süreç, daha sağlam ve kararlı adımlarla markamızı ileriye taşıyacaktır. Bugüne kadar yarattığımız güven, kalite ve mutlu müşteri deneyimini daha nice yerli ve yabancı müşterimize uzun yıllar yaşatmaya devam edeceğiz.

Değerli müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ve bayilerimizin sıkıntı yaşamaması amacıyla başlattığımız bu yeniden yapılandırma bilgisini tüm kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşıyoruz. Geçici süreli bu durumu başarıyla ve el birliği ile geride bırakacağız. Anlayışınız ve destekleriniz için teşekkür ederiz."

Konkordato uygulaması iflas erteleme yerine getirilmişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Devrimler tarihi sergisi

SONRAKİ HABER

Sayik Erol Tangut'a cinsel istismardan 33 yıl 9 ay hapis cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...