İzmir'de günlük yerel gazeteler Pazar günleri basılmayacak

Fotoğraf: Pixabay

İzmir'de günlük yerel gazeteler Pazar günleri basılmayacak

Döviz artışı sonrası artan kağıt ve kağıt ürünleri piyasası İzmir'deki yerel gazeteleri de vurdu. Günlük yerel gazeteler Pazar günleri basılmayacak.

İzmir’de günlük olarak faaliyet gösteren 7 basın kuruluşu Pazar günleri gazete çıkarmama kararı aldı. Gelişmenin ilerleyen günlerde İzmir Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte ortak bir şekilde kamuoyuna duyurulacağı öğrenildi.

Türkiye’de son dönemde yaşanan döviz kurundaki hareketlilikten piyasadaki birçok sektör etkilendi. İthalat ve ihracatın çok önemli bir paya sahip olduğu kağıt ve kağıt ürünleri sektörü de yaşanan gelişmeden nasibini aldı.

Maliyetlerin yükselmesi kentte günlük olarak faaliyet gösteren 7 yerel basın kuruluşu Pazar günleri gazete çıkarmama kararı almasına sebep oldu. Yeni Bakış, Ege Telgraf, Dokuz Eylül, Haber Ekspres, İlkses, Ticaret ve Yenigün gazetelerinin yönetim kademeleri mali külfetten kurtulmak için ayda 4 gün gazete çıkarmama yolunu seçti. İzmir’deki yerel medyanın temsilcilerinin aldığı kararın yanında ulusal ölçekte faaliyet gösteren Aydınlık Gazetesi’nin de benzer bir tutum sergileyeceği öğrenildi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen’in yerel medyanın temsilcileriyle görüşmeler gerçekleştirdiği belirtildi. Bir protokolün imzalanacağı ve önlem düşüncelerinin hayata geçirileceği ifade edildi. Alınan kararların ilerleyen günlerde ortak bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurulacağı aktarıldı. (İZMİR)

Son Düzenlenme Tarihi: 27 Ağustos 2018 13:16
www.evrensel.net
ETİKETLER İzmir