15 Ağustos 2018 13:15

Öğretmen adayları için KPSS geçerlilik süresi 2 yıla çıkarıldı

Resmi Gazetede yayımlanan düzenlemeye göre, öğretmenlerin KPSS puanlarının 1 yıl olan geçerlilik süresinde değişiklik yapıldı.

Öğretmen adayları için KPSS geçerlilik süresi 2 yıla çıkarıldı

Logo

Paylaş

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği kapsamında, öğretmenler adaylarının Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanlarının geçerlilik süresi 2 yıl oldu.

"Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bu kapsamda, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik"in 11'inci maddesindeki, öğretmen adaylarının KPSS'deki puanlarının geçerlilik süresinin 1 yıl olmasını öngören cümle yürürlükten kaldırıldı.

"Madde 11 - KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS'de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder."

Öğretmen adayları için de KPSS sonuçları iki yıl süreyle geçerli olacak. (AA)

ÖNCEKİ HABER

Emrah Serbes davasında gerekçeli karar açıklandı

SONRAKİ HABER

Emek Partisi, Buca'da bağımsız aday Gürkan Emreoğlu'yu destekleyecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa