13 Ağustos 2018 17:58
Son Düzenlenme Tarihi: 13 Ağustos 2018 18:07

Ordulu berberlerden ABD'ye yaptırım: 'Amerikan tıraşı' yapmıyoruz

Ordu'nun Ünye ilçesinde bulunan 10 berber, ABD'ye tepki göstermek için 'Amerikan tıraşı' yapmama kararı aldı.

Ordulu berberlerden ABD'ye yaptırım: 'Amerikan tıraşı' yapmıyoruz

Fotoğraf: Mücahit Gürel/DHA

Paylaş

Ünye ilçesindeki 10 erkek berberi, ABD ile Türkiye arasında yaşanan krize tepki göstermek için 'Amerikan tıraşı' yapmama kararı aldı ve işyerlerinin camlarına 'Amerikan tıraşı yapmıyoruz' yazısı astı. Müşteriler de alınan karara destek verdi.

20 yıllık berber olduğunu belirten Ruhi Taş, "Amerikan tıraşını yasaklıyorum, Amerika'yı protesto ediyorum" dedi.

Berber Fatih Memiş ise, "Doların yükselişinden dolayı tepki göstermek amacıyla işyerimizin camına yazı yazdık ve Amerikan tıraşının yapılmayacağımızı duyurduk. Müşteriler de bu tepkimizi olumlu karşıladılar" diye konuştu.

Ünye'de 10 yıldır berberlik yapan Emrah Sül ise doların son dönemlerdeki artışı nedeniyle kendilerinin de duruma tepki göstermek istediklerini belirterk müşterilerinin bu durumu olumlu karşıladıklarını söyledi.

Fotoğraf: Mücahit Gürel/DHA

Berbere tıraş olmaya gelen ve yazıyı gören Mehmet Kapan ise alınan kararı desteklediğini belirterek, "Amerika bize istediği kadar uygulama yapabilir doğal haklarıdır. Ama buna hangi partiden olursa olsun şu anki hükümetimize karşı muhalefette bulunmaması lazım. Herkesin birlik ve beraberlik içinde olması lazım. Esnafımızın da tepkisini ortaya koyarak böyle bir uygulama yapmasını doğru buluyorum. Çünkü birlik beraberlik olma zamanıdır. Çok güzel bir kural getirmişler. İnşallah diğer esnafa da örnek olur bu uygulama" dedi. (Ordu/DHA)

ÖNCEKİ HABER

2. kez askıya çıkan İstinye Park AVM planlarına İzmirlilerden itiraz

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa