Cübbeli'nin zoruna gitti: Şerefsizler! Adam neye bindi, indi sana ne

Fotoğraf: DHA

Cübbeli'nin zoruna gitti: Şerefsizler! Adam neye bindi, indi sana ne

Menzil tarikatının lüks araç konvoyunun eleştirilmesi Cübbeli Ahmet'i çileden çıkardı: 'Yola gidiyor kardeşim, tenekeyle mi gidecek?..'

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen ve kabir azabından koruyan kefen, okunmuş su, peygamber gösteren terlik gibi ürünleri pazarlayan 'İsmailağa Cemaati'nin medyatik ismi Ahmet Mahmut Ünlü, Menzil tarikatı liderinin içinde yer aldığı ve yüz binlerce liralık lüks araçlardan oluşan konvoyun eleştirilmesi üzerine çileden çıktı; hakaretler yağdırdı.

Tarikata ve kendisine yönelik eleştiriler üzerine, babasının 15 yaşındayken altına Mercedes çektiğini ve emrine şoför verdiğini belirten Ünlü, "Yok Mercedes’e binmiş, cipe binmiş… Şerefsizler! Adam nereye bindi, indi sana ne" ifadelerini kullandı.

'YOLA GİDİYOR KARDEŞİM, TENEKEYLE Mİ GİDECEK?'

Menzil tarikatıyla ilgili paylaşımlarda bulunan “burcu burcu menzil” adlı hesap, geçtiğimiz günlerde tarikatın lideri ve beraberindekilere ait olduğunu ifade ettiği lüks araçlardan oluşan uzun konvoyun görüntülerini paylaştı.

Cumhuriyet'in haberine göre Menzil tarikatı liderinin içinde yer aldığı ve lüks araçlardan oluşan konvoya yönelik eleştirenler, “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yü çileden çıkardı. Ünlü, dün yayımlanan konuşmasında, “Yok Mercedes’e binmiş, cipe binmiş… Şerefsizler! Adam nereye bindi, indi sana ne. Hoca efendiler, misafir gidiyor, arabası varmış, varsa var. Senden para mı aldı? Devletin vergisiyle mi alıyor ya? Adam sağlam bir arabaya binebilir. İyi bir ata binmiyor muydu Sahabe-i Kiram? En iyi deveyi almıyor muydu Sahabe-i Kiram? Yola gidiyor kardeşim, tenekeyle mi gidecek?” ifadelerini kullandı.

'15 YAŞINDAYKEN BABAM ALTIMA MERCEDES ÇETİ'

Cübbeli Ahmet Hoca, Mercedes 600'e bindiği için kendisine yapılan eleştirileri, "Ben Mercedes'e yeni binmiyorum ki. 15 yaşındayken babam altıma Mercedes çekti, emrime şoför verdi. Ben cami cami gezip vaaz ediyordum" diyerek savunmuştu. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Ağustos 2018 21:08
www.evrensel.net