09 Ağustos 2018 20:10
Son Düzenlenme Tarihi: 10 Ağustos 2018 00:51

Dövizde son durum: Dolar 5,55'i, avro 6,40'ı geçti (9 Ağustos 2018)

ABD ile Türkiye arasındaki görüşmelerden sonuç çıkmazken TL, yüzde 4'e yakın değer kaybıyla 5.55'i geçti, avro da rekor tazeledi.

Dövizde son durum: Dolar 5,55'i, avro 6,40'ı geçti (9 Ağustos 2018)

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Türkiye'den ABD'ye giden heyetin temaslarda bulunacağının açıklanmasıyla hızlı yükselişi durulan ve 5,30 seviyelerine gerileyen dolar, görüşmelerde bir ilerleme olmaması sebebiyle bu sabah tekrar yükselişe geçti. Dolar, 5,55'i geçerken avro ise 6.40'ın üzerine çıkarak yeni rekorlar kırdı.

ABD ile yaşanan Rahip Brunson krizi sonrasında dolar sert bir yükselişle 5,42 seviyesine kadar çıkmış ve iki ülke arasında ön mutabakat sağlandığı haberleri sonrası ve Türk heyetinin ABD'ye gitmesi ile sakinleşmişti.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı John Sullivan'ın Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal ile görüşmesi sonrasında, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın, "Türk yetkililerle ilave görüşmeler yaptık. Görüşmeler devam ediyor” açıklamasını yapması ile dövizler yeniden yükseldi.

Gece saatleri itibariyle dolar 5, 5503, avro 6,4004 seviyesinde.

ERDOĞAN: ONLARIN DOLARLARI VARSA BİZİM DE ALLAHIMIZ VAR

Öte yandan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TL'deki hızlı değer kaybına dair açıklamasında  "Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın. Onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allahımız var" dedi. (EKONOMİ SERVİSİ)

Bülent Falakaoğlu: Döviz yanardağında patlamalar sürecek!

 

ÖNCEKİ HABER

WSJ: Türkiye ile ABD anlaşamadı, yeni yaptırımlar gelebilir

SONRAKİ HABER

Genç kadını öldürüp evi ateşe verdiler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa