En hızlı çay içme yarışmasını Türkiye'den Oğuzhan Çalapkulu kazandı

Fotoğraf: Aytekin Kalender/DHA

En hızlı çay içme yarışmasını Türkiye'den Oğuzhan Çalapkulu kazandı

Rize Fındıklı'daki 'Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali' kapsamında düzenlenen en hızlı çay içme yarışmasını Oğuzhan Çalapkulu kazandı.

Rize'nin Fındıklı ilçesinde 9'uncusu düzenlenen 'Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali' kapsamında en hızlı çay içme yarışması gerçekleştirildi. 8 ülkeden temsilcilerin katıldığı yarışmayı, Türkiye adına katılan Oğuzhan Çalapkulu kazandı.

Fındıklı ilçesinde gerçekleştirilen festival, kortej yürüyüşü ile başladı. Fındıklı Belediyesi önünde toplanan halk dansları toplulukları, tulum ve gayda ezgileriyle ülkelerine özgü dans figürleri ve ülke bayraklarıyla Hasan Kartal Gösteri Merkezi'ne yürüdü. Festivale Rize, Ankara ve İstanbul'dan gelen halk dansları topluluklarının yanı sıra Rusya, Ukrayna, İran, Azerbaycan, Gürcistan, Osetya ve Çeçenistan'dan gelen yaklaşık 450 dansçı da katıldı. Burada halk dansları toplulukları, tek tek sahne alarak bölgelerine ve ülkelerine ait halk oyunlarını sahneledi.

Gösterilerin ardından en hızlı çay içme yarışması yapıldı. Türkiye, Rusya, Ukrayna, İran, Azerbaycan, Gürcistan, Osetya ve Çeçenistan'dan gelen gurupları temsilen birer yarışmacı 2 dakikada boyunca önlerindeki 5 bardak sıcak çayı içmeye çalıştı.

Fotoğraf: Aytekin Kalender/DHA

Eğlenceli anların yaşandığı ve renkli görüntülerin ortaya çıktığı yarışmayı, 2 dakikada 4 bardak sıcak çayı içen Rizeli Oğuzhan Çalapkulu kazandı.

Fotoğraf: Aytekin Kalender/DHA

Günde yaklaşık bir demlik çay içtiğini belirten Çalapkulu'na, festival komitesi tarafından birincilik kupası verildi. Çalapkulu, kupayı ekip arkadaşları ile birlikte kaldırdı.

Fotoğraf: Aytekin Kalender/DHA

Bir hafta sürecek festival, kent merkezinde düzenlenecek gösterilerle sona erecek. (Rize/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 07 Ağustos 2018 11:42
www.evrensel.net
ETİKETLER çay