Berat Albayrak ABD krizini yorumladı: 40 yıllık eşler bile anlaşamıyor

Fotoğraf: Mehmet Acar/AA

Berat Albayrak ABD krizini yorumladı: 40 yıllık eşler bile anlaşamıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD ile yaşanan krizi yorumlarken '40 yıllık karı koca eşler bile her konuda anlaşamıyorlar' dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD ile yaşanan krize ilişkin "Masada çözüme yönelik güçlü bir irade var" dedi.

NTV'de soruları yanıtlayan Albayrak'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

♦ "Rasyonel bir akılla süreci yönetmek lazım. İki ülke ilişkileri tarihi geçmişi olan ilişkiler. Güçlü tarihi ilişkileri bu çerçevede değerlendirip yönetmek lazım. Son dönemki gelişmelerin bu hassas teraziyle yürütülmesi lazım. Devlet ağırlığını elden bırakmamak lazım. Sabah gerçekleşen dışişleri bakanları arasındaki görüşme iradenin masada olduğunu görüyoruz. ABD ile ilişkilerde bugünden yarına bakmamak lazım. Sabah Dışişleri Bakanımızla da görüştüm. İki ülke arasında güçlü bir iradenin masada olduğu ortaya koyulmuş. İki ülkenin Dışişleri Bakanı da çözüm yönünde irade ortaya koymaya yönelik netice alınmış."

♦ "Amerika ile ilişkilerimizde bugünden yarına bakmamak lazım. Bugün gergin olabilir, yarın düzelebilir. ABD ile ipler hiçbir zaman kopmaz."

'40 YILLIK KARI KOCA EŞLER BİLE HER KONUDA ANLAŞAMIYOR'

♦ "Araya farklı kanallar, söylemler girdiği zaman piyasa, ülkeler, kamuoyu farklı yorumlar ortaya koyabilir. Gerginlikler diyoruz, piyasaları gerginleştirebilecek söylemler diyoruz. İpler hiçbir zaman kopmaz. İşte Amerika Kuzey Kore, görüşüyorlar. Toplum ve kamuoyu şunu bilmeli, hepten kopmak ve yakınlaşmak değil. Aynı evin içinde iki kardeş bile, 40 yıllık karı koca eşler bile her konuda anlaşamıyorlar. Bazen tartışıyorlar, sonra anlaşıyorlar." (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 03 Ağustos 2018 18:22
www.evrensel.net
ETİKETLER Berat Albayrak