19 Temmuz 2018 15:25

7 aylık hamile kadın darbedilerek öldürüldü

Antep'te yaşayan 23 yaşındaki Aysel Kurt, imam nikahıyla birlikte yaşadığı şahıs tarafından darbedilerek öldürüldü.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Antep'in Esentepe Mahallesi'nde yaşayan ve 2'nci çocuğuna 7 aylık hamile olan 23 yaşındaki Aysel Kurt, dini nikahla birlikte yaşadığı 32 yaşındaki İsa Ç.tarafından darbedilerek öldürüldü.

Demirören Haber Ajansı'nın aktardığına göre önceki gün İsa Ç. tarafından darbedilen Aysel Kurt, ailesinden yardım istedi.  Babasının anlatımına göre anne ve baba, akrabaların haber vermesi üzerine dün akşam Aysel’in evine giderek İsa Ç.’yi uyardı ve kızlarına isterse onunla birlikte gelebileceğini söylediler. Babanın iddiasına göre çocuğunu bırakmak istemediği için evden ayrılmak istemeyen Aysel, şiddet tekrarlanırsa polise başvuracağını söyledi. Anne ve baba evden ayrıldıktan sonra şiddet devam etti, kadının çığlıkları üzerine eve gelen yakınlar kadını Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne götürdü. Aysel Kurt ve karnındaki bebeği kurtarılamadı.

İSA Ç. GÖZALTINDA

Olayın ardından İsa Ç.’yi gözaltına alarak emniyete götürüldü. Aysel Kurt’un ölüm nedeni Adli Tıp Kurumu'nda yapılan inceleme sonucu ortaya çıkacak.

'KIZIM ÇOCUĞUNU BIRAKMAK İSTEMEDİĞİ İÇİN GELMEDİ'

Kızının cenazesini almak için morga giden baba Vakkas Kurt, kızının hastaneye darbedildiği için götürüldüğünü söyledi. Gece saatlerinde kızının şiddet gördüğünü ve İsa Ç.'nin akrabalarının telefonuyla olayı öğrendiğini ifade eden Vakkas Kurt, “Dün akşam annesiyle evlerine gittik, sürekli tartıştıkları için iyi geçinmelerini söyledik. Kocası bize ‘istemiyorum’ dedi, kızım ise çocuğunu bırakmak istemediğini söyledi. Bir tane çocukları var ve hamileydi. Kızım bana bir şey olursa darp ettiği için bunları dava edeceğini söyledi. Bize sabah kızımızın öldüğü haberi gelince şok geçirdim. Gece gittiğimde kızımın dudağı patlamıştı. Kızıma bizden sonra ne yaptılar bilmiyorum. Tek sağlık sorunu mide problemi vardı, başka bir şey yoktu. Herkes uyardı, ‘Akıllı olun, kavga etmeyin’ diye ama sabah bize kalbi durmuş denildi” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gazeteci Bilen’in yargılandığı paylaşımlar incelenecek

SONRAKİ HABER

AİHM, mülteciyi ölüme gönderen Finlandiya’yı mahkum etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa